Advert

ALTUN: CANIMIZ HALA YANIYOR!

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Manavgat Şube başkan ve yöneticileri Cumhuriyet Meydan’ında düzenledikleri basın toplantısında 2 Temmuz 1993 yılında Sivas’ta yakılarak katledilen vatandaşlarımızı andı.

ALTUN: CANIMIZ HALA YANIYOR!
Bu içerik 87 kez okundu.
Advert

Sivas Katliamı’nın üzerinden 23 yıl geçtiğini ve o dönem doğanların bugün yetişkin bireyler olduğunu ifade eden Aykut Altun acılarının gerçek, adalet arayışlarının ise hala taze olduğunu söyledi.

“ALEVİLER TEHCİR EDİLİYOR”

Alevilerin yoğun yaşadığı bölgelere mülteci kampları kurulmasını da eleştiren Altun, “Alevi köylerinde kullanılmayan boş evlerin saptanarak ilgili mülki amirliğe bildirilmesi, Alevi bölgelerin wwwgrafik yapısının değiştirilmesi, Alevi tehciri anlamını taşır. AFAD kamplarında meydana gelen cinsel saldırılar, insan ve organ kaçakçılığı, mülteci kamplarının cihatçılar tarafından karargâh olarak kullanılması, Alevi yoğunluklu bölgelere kurulacak kampların amacı konusunda bizleri kuşkuya düşürmektedir. Uygulanan bu politikanın ülkenin bir bütün olarak ‘ALEVİSİZLEŞTİRİLMESİ’ projesinden başka bir anlamı yoktur” dedi. 

“MADIMAK OTELİ UTANÇ MÜZESİ OLMALIDIR”

Sivas Katliamı’nın henüz hesabının verilmediğini ve katillerin elini kolunu sallaya sallaya dolaştığına vurgu yapan Altun, “ Katiller yurt dışına çıkıyor, evleniyor, ehliyet alıyor ve yasalar buna hiçbir şey yapmıyor. Sanık avukatları ise üst kademelerde yönetici, vekil, bakan oluyor.  Sivas davası zamanaşımından düştüğünde ‘milletimize hayırlı olsun’ denilebiliyor. Çünkü iktidara göre orada hala ‘şuursuz ve öfkeli” bir kalabalık var. Madımak Oteli’nin ‘UTANÇ MÜZESİ’ yapılması isteğimize de bugüne kadar cevap verilmedi” dedi.

“GEZİ RUHUYLA BİR OLALIM”

Bütün wwwkratik kurumları, yaşama hakkına saygı duyanları alanlara davet eden Altun, “Bütün katliamların hesabı sorulsun, hiçbir katliamın sorumlusu/sorumluları yargılanmadan bu defter kapanmasın diyen dostlarımız; sokaklar ve meydanlar katliamcı çetelerin değil, hak mücadelesi veren onurlu yurttaşlarındır, Gezi ruhuyla bu katliamları unutturmayalım” diye konuştu.

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı