Advert

DEVRİM KÖK: MANAVGAT’I NİÇİN CEZALANDIRIYORSUNUZ?

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Antalya Milletvekili Devrim Kök, “Manavgat halkı siyasi tercihleri nedeniyle Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından cezalandırılıyor”…

DEVRİM KÖK: MANAVGAT’I NİÇİN CEZALANDIRIYORSUNUZ?
Bu içerik 60 kez okundu.
Advert

Devrim Kök, Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) tarafından Manavgat ilçesinde yapılan içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu hatları ile yol, kaldırım ve peyzaj düzenlemelerinin bir türlü bitirilememesi nedeniyle Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması isteğiyle soru önergesi verdi.

 

HALK VE ESNAF ZOR DURUMDA BIRAKILMIŞTIR

 

Kök, “yapılan çalışmalar Manavgat halkını ve esnafını zor durumda bırakmaktadır. Özellikle turizm sezonunun açıldığı bu günlerde Manavgat’ın yaşanacak bir yer olmaktan çıkarılması, turizmi günah sektörü olarak gören AKP zihniyetinden ve Antalya Büyükşehir Belediyesinin Manavgat halkını siyasi tercihleri nedeniyle cezalandırmak istemesinden kaynaklanmaktadır” dedi.

 

ANA YÜKLENİCİ FİRMA KİM?

 

Önergesinde, Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) tarafından Manavgat ilçesinde yapılan projelerin ihalesi hangi firmalara, hangi bedellerle verildiğini soran Kök, ihalelerde projelerin başlama ve bitirilme sürelerinin ve ana yüklenici firmanın kim olduğu konusunda şüpheler bulunduğunu, hatta işi ana yüklenici firmanın kendisi yapmak yerine alt taşeron firmalara verdiği, bu güne kadar devam eden projelerde  kaç firmanın girip çıktığının belli olmadığını projenin tam bir rant kapısı haline geldiğini ifade etti.

 

 

AB KRİTERLERİNE GÖRE YAPILDIĞI ŞÜPHELİ

 

ASAT’ın Manavgat’ta yaptığı projelerde AB fonundan alınan hibe krediler olup olmadığını da soran Kök,  AB’den bu proje için alınan hibe kredi miktarını ve ne projelerin AB kriterlerine göre yapılıp yapılmadığını sordu.

 

KAZILI ALANLAR ÖYLECE BEKLETİLMEKTE

 

ASAT tarafından yapılan çalışmaların Antalya Caddesi, İbrahim Sözen Caddesi gibi özellikle banka ve işyerlerinin yoğun olduğu yerlerde özellikle bitirilmediğini ifade eden Kök, böylece kentin doğu ile batı bağlantılarını sağlayan bu caddelerin bağlantılarının kesildiğini, yaşanan bu olumsuz durumun bu bölgedeki esnaf ve vatandaşların yaşamlarını çekilmez hale getirdiğini söyledi. Manavgat ilçesindeki bu çalışmaların bitiş tarihi konusunda ASAT yetkililerinin bile bilgisi olmadığını belirten Devrim Kök, “bölgenin turizm merkezi olması ve turizm sezonunun açılmasına rağmen bölgede bulunan kazılı alanlar öylece bekletilmekte.Görünen o ki, ASAT Manavgat halkının ve esnafının çile çekmesine devam etmek için diğer ana arterlerin kazılmasına devam edecek” dedi.

 

 

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı