Advert

Kooperatifin yeni adresini tanıttı

Manavgat'ta kurulan üçüncü kooperatif olan Manavgat Merkez Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Şoförler Odası’nın birinci katında hizmet vermeye başladı. Kooperatif Başkanı Abdullah Akça ve yönetim kurulu üyeleri yeni hizmet binasında basın men

Kooperatifin yeni adresini tanıttı
Bu içerik 90 kez okundu.
Advert

Kahvaltıda basın mensuplarının yanı sıra Manavgat Şoförler Odası Başkanı Mahmut Şafak, Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, Servisçiler Odası Başkanı Mahir Çınar'da hazır bulundu. Kooperatif Başkanı Abdullah Akça yaptığı açıklamada:

 

" Bugün burada Manavgat Merkez Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi'nin tanıtımını yapmak için toplandık. Biliyorsunuz 18 Şubat 2015 yılında 106 ortakla kurduğumuz kooperatifimizin 26 Şubat 2015 yılında kurucu genel kurulunu yapmıştık. 5 Mayıs 2015 yılında ilk kredimizi kullandırdık. Bugün itibariyle 3 milyon lira plansman dağıttık. Ortak sayımız 155'e yükseldi. Vermiş olduğumuz kredinin aşağı yukarı % 70'i teminatla kullandırdığımız krediler. Çok şükür bir yılık süreçte hiç bir tane takibimiz olmadı. Vermiş olduğumuz kredilerin tamamı gününde döndü. Kooperatifler kurulduğu zaman 7. guruptan başlar. 7. gurupta bulunan kooperatifler kredi vermekte sıkıntı yaşıyor. Nihai kararı her zaman Halk bankası vermesine rağmen ayrıca teminatta ister. Teminatı Banka aldığı için kredi kullanan arkadaşımıza maliyet çıkmaktaydı. Biz Pazartesi’nden itibaren 6. guruba yükselmiş bulunmaktayız. Önümüzdeki 3-5 ay içerisinde 5. Gruba yükseleceğiz. Kredi vermekte bir sıkıntımız yok. Ama 5. guruba yükselmediğimiz için de ipotek ve kefalet masrafları yüksek olması en büyük sıkıntımız” diye konuştu.

 

Kooperatifin şuanda 2 personel ile hizmet verdiğini belirten Akça:" Kooperatif Müdürü Kürşad Karadağ'dır diğer personelimiz Hilal Kocademir’ dir. Manavgat Merkez Kredi ve Kefalet Kooperatifinin yönetim kurulunda ise ben Abdullah Akça, Emin Kaya, Gani Küçük bulunuyor. Denetim kurulunda ise Rüstem Özyürek ve Halil Baki Dalkıran arkadaşımız bulunmaktadır" dedi.

 

Akça daha sonra gazetecilerin sorduğu soruları cevapladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı