Advert

KILIÇLAR ÇEKİLDİ

Manavgat’ta Şükrü Sözen’in açık hava toplantısında söylediklerinden sonra başlayan karşılıklı başın açıklamalı suçlamalar devam ediyor. Tartışmaya son olarak CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar da katıldı.

KILIÇLAR ÇEKİLDİ
Bu içerik 100 kez okundu.
Advert

Manavgat’ta yapılan alt ve üst yapı çalışmalarında Manavgat Belediyesi ve ASAT arasında süre gelen tartışmalar geçtiğimiz hafta karşılıklı basın açıklamalarıyla devam etti. Tartışmanın fitili Ak Parti İlçe Başkanlığının Antalya Milletvekili Gökçen Enç ve İbrahim Aydın’ın katıldığı basın toplantısında ateşlendi. Milletvekili Gökçen Enç’in Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e ASAT’ın hizmetlerini duyurduğu için teşekkür etmesiyle alevlenen tartışma, Şükrü Sözen’in yol ve kaldırım çalışmalarının devam ettiği caddede basın açıklaması yapmasıyla devam etti. Şükrü Sözen’in Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş hakkında söylediklerine, Ak Parti kanadından cevap gecikmedi. Konuşmasının arasında Manavgatspor yöneticileri hakkında iddialarda bulunan Şükrü Sözen’e bir cevap da Manavgatspor Yönetiminden geldi. Tüm bu tartışmaların sonunda CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar da bir basın açıklaması yayınlayarak duruma müdahil oldu.

 

Şükrü Sözen: “Çapsız, bilgisiz, yetersiz”

 

Side’de Ak Parti İlçe Teşkilatının Ak Parti Milletvekilleriyle gerçekleştirdiği toplantıda Milletvekili Gökçen Enç’in “Şükrü Sözen’e teşekkür ediyoruz. Manavgat’a yaptığımız hizmetlerin reklamını iyi yapıyor” sözü üzerine Şükrü Sözen Güllük Caddesinde Manavgat halkının da katılımıyla gerçekleştirdiği toplantıda ASAT ve Ak Parti İlçe teşkilatına yüklendi. Şükrü Sözen, ASAT’ın başına bilgisiz, yeteneksiz ve hiçbir teknik bilgisi ve altyapısı olmayan insanları getirdikleri için her zaman başarısızlığa mahkum olacaklarını belirten Şükrü Sözen, “Antalya Büyükşehir Belediyesinin yetiştirdiği bir sürü teknik eleman ve bürokratlar var. Bir daire başkanının, bir genel müdürün, Antalya Büyükşehir Belediyesi adına buraya atanması gerekirdi” dedi.

 

İBRAHİM BÜKÜŞ: “SEN BELEDİYECİLİĞİ NEREDE ÖĞRENDİN

 

Şükrü Sözen’in bu açıklamalarından sonra Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz ve Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş cevap vermekte gecikmediler. Şükrü Sözen’i emanet aldığı güzide bir kenti kangrene çevirmekle suçlayan İbrahim Büküş, “Kendisini sütten çıkmış ak kaşık sanıyor. “Belediye Başkanlığının dededen toruna miras kaldığını zanneden, şahsımızı rencide edecek açıklamalarda bulunan bu zatı muhtereme sormak isteriz: Sen belediyeciliği oto galerisinde mi yoksa ortaokulda mı öğrendin?” dedi.

 

KAMİL ATALAY: “O BENİM İÇİN SADECE BİR ZAT’DIR”

 

Şükrü Sözen Ak Parti İlçe teşkilatını ve Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş’ü eleştirdiği basın toplantısında Manavgatspor yönetimi hakkında da iddialarda bulundu. Manavgatspor’a neden destek vermediği konusuna değinen Sözen, Manavgat Evrensekispor Yönetiminin kendisinden 500 bin tl hava parası istediğini iddia etmiş, aracı olarak da Kamil Atalay’ı kullandıklarını söylemişti. Bunun üzerine bir basın açıklaması yapan Manavgat Teknik Direktörü Kamil Atalay “Sayın Şükrü Sözen bugüne kadar bizlerin belediye başkanıydı fakat bugünden sonra artık Sayın Sözen benim için sadece bir o zattır” dedi.

 

ALİYE ÇOŞAR: KOLAY KULLANILABİLİR İNSAN

 

Tüm açıklamalardan sonra CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar bir basın bildirisiyle tartışmalara müdahil oldu. İktidar partisinde ilçe başkanlığı yapmanın büyük sorumluluk istediğini belirten Coşar, Sadece “kolay kullanılabilir insan” olmanın dışında başka meziyeti olmayan söz konusu ilçe başkanının dününe bir bakın. Bu kişi, hayatı boyunca ailesinin kendine bıraktıkları ile yaşamaya çalışan, toplumsal diyalog kurmaktan bihaber, bugüne kadar bir taşı kaldırmamış, sivil toplumun içinde bulunmamış, başarma duygusunun ne olduğunu bilmeyen bir insandır. Tabi bu tür bir kişinin, başarılı olan insanlar hakkında seviyesiz, “KASABA POLİTİKACISI” ağzıyla konuşması doğaldır” dedi.

 

Aliye Coşar açıklamasına şu şekilde devam etti:

           

Manavgat CHP İlçe Örgütü olarak partimize ve halkın desteği ile göreve gelmiş belediye başkanımıza yapılan açıklamaları sessiz kalamayacağımızdan dolayı bu basın açıklamasını yapıyoruz.  “YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ” bastırır politikası ile kendi suçlarını düzeysizce, belden aşağı karalamalarla, insanların hassasiyetleriyle oynayarak bastırmaya çalışmaktadır. Siyaseti seviyesizleştiren bu kişileri şiddetle kınıyoruz.

  İlçe Başkanı Hasan Öz ve Koordinatör İbrahim Büküş’e sesleniyoruz

Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen’nin , AKP’nin  baskısı ve Büyükşehir Yasası’nın getirdiği engellemelere rağmen kentine hizmet etmeye çalıştığını bütün Manavgat halkı görmektedir. MANAVGAT CHP İLÇE ÖRGÜTÜ olarak siyasetin, seviyesizleştirilerek  ve aşağılayıcı dil kullanarak yapılamayacağını onlara tekrar hatırlatmak istiyoruz.

 

Manavgat Belediye Başkanının konuşması, halkın sesidir.

Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen 22 Mart 2016 Salı günü, ASAT’ın beceriksiz ve özensiz çalışmalarından dolayı  Manavgat halkının yaşadığı sıkıntıları dile getirmek amacıyla basın açıklaması yapmıştır. Bu çalışmaların Manavgat halkına zulme dönüştüğünü ve buraların daha düzenli bir şekilde yapılması gerektiği hususuna vurgu yapılmıştır. Büyükşehir Belediyesi ile bir ve beraber çalışmanın, yerinden yönetimin gerekliliği dillendirilmiştir. AKP yöneticilerinin ve koordinatör adı verilen şahısın, bu açıklamadan sonra belediye başkanımıza yaptığı, “Pişkin, yalancı. Sütten Çıkma Ak Kaşık, yüzü kızarmadan, Zat-ı Şahane, Beceriksiz, Galerici, tabelacı, artist, kışkırtıcı” gibi yakıştırmaların tamamı ise dava konusu olacak niteliktedir.  Ayrıca belediye başkanımız Sayın Şükrü Sözen’i aşağılamaya ve karalamaya çalışırken  meslek grubuna hakaret etmektedirler. Manavgat’ta, tüm Akdeniz Bölgesi’ne hizmet veren 100’ü aşkın, her birimizin dostu, kardeşi veya bir yakını olan, evlerine ekmek götürmenin tasasını yaşayan galerici hemşerilerimiz vardır.

 

CHP İlçe Örgütü olarak, AKP İlçe yönetimine, bu saygısız yaklaşımları nedeniyle derhalGALERİCİLİK meslek grubuna ait hemşerilerimizden özür dilemeleri gerektiğini hatırlatıyoruz. İnsanları eğitimleriyle ve emekle yapılan hiçbir mesleği aşağılamak kimsenin haddi değildir.

 

Siyaset yapıyoruz” kisvesi altında kendi egolarını tatmin etmeye çalışan bu kişiler bilmelidir ki, BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ŞÜKRÜ SÖZEN’İN ARKASINDA KOSKOCA BİR CUMHURİYET HALK PARTİSİ VARDIR… MANAVGAT CHP İLÇE ÖRGÜTÜ VARDIR… HALK VARDIR.

 

 Siz belediyeciliği dedektörle rögar kapağı aramaktan mı ibaret zannediyorsunuz. Ya da size yine belediyemiz tarafından ön çalışması yapılarak Avrupa Birliği’nden devredilen paralarla yürüttüğünüz alt yapı çalışmalarından mı ibaret zannediyorsunuz? Zaten sizler o rakamları bile ASAT tarafından elinize tutuşturulduğu şekliyle biliyorsunuz. Belediye Başkanımızı yalancılıkla suçlarken, kağıtlarda yazan rakamların ne olduğunun bile farkında değilsiniz. Hala halkı yanlış bilgilendiriyorsunuz. Avrupa Birliği çalışmalarında ne kadarlık harcama yapılmış, ne kadarı devredilmiş yazmaktadır. Bunu da basın açıklamamızın ekine iliştirdik. Bir zahmet incelesinler. Bakanlık, AB ve denetim firmalarından onaylı çalışmada tek kuruş bile fazla ya da eksik kullanamazsınız. Ortada kayıp bir para yoktur. Olamaz da. Bunu kendileri bilmiyorlar. Çünkü denetmen firma olmadan işleri yürütmektedirler. Kentteki alt yapı çalışmaları, 10 günde bir hasbelkader bölgeye uğrayan ASAT personeli üstünkörü denetlenmektedir.  

Atatürk Stadyumu’na gelince… Geleceği görmeyen zihniyetler bir kentin ihtiyaçlarının eğitim, spor, kültür, sanat olduğunu da bilemez. Siz beğenin ya da beğenmeyin, orada spor eğitimi alan yüzlerce ailenin çocuğu vardır. Manavgat Belediyespor bünyesinde yetişen çocuklarımız Atatürk Stadyumunun kıymetini biliyor. Acaba burada stadyumun kendinden çok isminin Atatürk olması mı sizi rahatsız etti. AKP zihniyeti, yenilik adı altında birçok stadyumun adını bilinçli olarak değiştirme gayretindedir. Antalya Atatürk Stadının ismini Antalya ArenaAfyon Atatürk Stadının ismini  Afyon Arena, Konya Atatürk Stadınınismini Torku Arena, Bursa Atatürk Stadının ismini Timsah Arena, Eskişehir Atatürk Stadının ismini Es-Es Arena, Sakarya Atatürk Stadının ismini Sakarya Arena, Antakya Atatürk Stadının ismini Hatay Arena olarak değiştirerek Ulu Önder’in ismini bu stadyumlardan çıkarmışlardır.

 

 Barajlarımız Akseki’ye verildi. 32.5 km uzunluğunda caddelerimiz Büyükşehir’e geçti. Değirmenözü’ne HES onayı çıktı. Side ve Evrenseki Limanı da Manavgat’tan alınıyor haberiniz var mı? Turizmin gözbebeği Manavgat’ta sezon başlamasına rağmen birçok otel açılamamış, insanlar işsiz kalmış, esnafın ve çiftçinin hali içler acısı bunlara neden ses çıkarmıyorsunuz? “Büyükşehir Belediyesi’nin Türkbeleni Tepesi’ne proje uygulayacağız” söyleminin üzerinden 1 yıl geçti. Hala ne proje var, ne tepede yapılan bir iş. AKP’nin Büyükşehir Yasasının amacı kendinden olmayanları cezalandırmak ve  iş yapamaz hale getirmektir. Bugün de Manavgat’a yapılan budur.

 

Peki Size CHP ilçe örgütü olarak soruyoruz. Biz ayağımızda çizmelerle basın açıklaması yapalı kaç ay geçti? O günden beri Manavgat daha da fazla çamura, toza battı. Yollar geçilmez hale geldi.

 

AKP’nin 14 yıllık iktidarında istikrar diyerek yola çıkanların ülkemizi ne hale getirdikleri ortadadır. Ülkemizde her gün analar ağlamaktadır. Ülkemizin her yeri kanla, acılarla ve gözyaşlarıyla dolmuştur. Ülkeyi iyi yönetememe beceriksizliğini,   seviyesiz ve aşağılayıcı dilinizle insanlara saldırarak örtbas etmeye çalışmaktasınız. Bu nedenle ülkeyi bu hale getiren AKP’nin hiç kimseye “BECERİKSİZ” deme hakkı yoktur. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı