Advert

CAHİL HALK İSTEYEN, ZIRCAHİL ÜNİVERSİTE REKT

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, cahilliğe övgü düzen Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı’ya söylemlerinden dolayı sert tepki verdi. Köse, yazılı olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

CAHİL HALK İSTEYEN, ZIRCAHİL ÜNİVERSİTE REKT
Bu içerik 69 kez okundu.
Advert

“Bir yanda;

90 yıllık Cumhuriyet’imizin kurucusu, önderimiz, Başöğretmenimiz Atatürk, yeni bir ülkenin temellerini atarken birçok alanda devrimler yapmış yenileşmeye gitmiştir. Bunların arasında eğitim alanında yaptığı yenilikler en başta gelmektedir. Bir ülkenin gelişmesi için ilk önce eğitimin muasır medeniyetler seviyesine gelmesi gerektiğini, öğretmenlerin de gelecek nesillerin teminatı ve hazırlayıcısı olacağını vurgulamıştır. Bu nedenle öğretmenlere güvenmiş ve onların ne kadar büyük bir görev üstlendiğini anlatmıştır. ”Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” derken öğretmenlerin bugün verecekleri eğitimin, gelecekte ülkeyi yönetecek olan insanları yetiştireceğini anlatmak istemiştir. Ülke, ne kadar eğitimli ve bilgili insanlar ile dolu olursa, ülke o kadar güçlü olur diye düşünen Mustafa Kemal, her zaman ileri görüşlü bir lider olmuştur. Onun gelecek ile ilgili planları ve projeleri hep ülkesi adına olmuştur. Güçlü, huzur ve güven içinde bir ülke için öğretmenlere güvenmiş ve bu güven de boşa gitmemiştir.

 

Diğer yanda;

14 yıllık iktidarda yeni(k) Türkiye’deki zihniyetin yetiştirdiği rektör yardımcısı.

“Okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor cahil kesime güveniyorum” diyen Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı.

Zırcahil rektör yardımcısının, "Cahil" övgüsü, yönetmek için ideal topluluğu istemekten başka hiçbir şey değildir.

 

Bizi Cumhuriyet’in yetiştirdiği fertler olarak; sizin zırcahil profesörlerinize, çocuklara tecavüzü normal gibi gösteren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanınıza, ülkeyi kana bulayan canlı bombalara, daha pek çok haksızlık ve hukuksuzluklarınıza alışmayacağız, alıştıramayacaksınız...”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası