Advert

BU İDDİA ORTALIĞI KIZIŞTIRACAK

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’den sonra bugün de AK Parti İlçe Başkanı Hasan Öz ile Manavgat Koordinatörü basın mensuplarının karşısına çıktı.

BU İDDİA ORTALIĞI KIZIŞTIRACAK
Bu içerik 143 kez okundu.
Advert

Ak Parti İlçe Binasında gerçekleştirilen basın toplantısına basın mensupları yoğun ilgi gösterdi. Çünkü bu toplantı talebinin Sözen’in açıklamalarından hemen sonraya gelmesi sanırım basın mensuplarında heyecan yarattı. Acaba Hasan Öz ile İbrahim Büküş neler söyleyecekti ve Sözen’e nasıl cevap vereceklerdi?

 

Hasan Öz’ün yazılı metni okuyarak başladığı basın açıklamasını uzun uzadıya burada yazarak gözlerinizi yormak istemiyorum. Zaten bazı arkadaşlarımız haber sitelerine açıklama metnini düzeltme gereği bile duymadan olduğu gibi koydular. Meraklıları okumuştur. Tekrara düşmeden ben kendi yorumlarımı da katarak siz değerli okuyucuları bilgilendirmeye çalışacağım.

 

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in, koordinatör İbrahim Büküş’ü kastederek, “Çapsız, bilgisi, yeterliliği nedir?” söylemini nasıl yakışıksız buluyorsam Ak Partililerin de Sözen’in, “belediyeciliği oto galerisinde mi yoksa ortaokul’da mı öğrendin” sorusu ve söylemini o denli yakışıksız buluyorum.

 

Siyasetin gerekliliği bu gibi düşünülse de bu tip söylemler rahatsız edicidir. Manavgat siyasetine yön verenlerin eylem ve söylemlerine dikkat etmesi gerekir çünkü çoğunluğu aynı ortamlarda onlarca kez yüz yüze gelip birbirlerine selam verip, hal hatır soruyorlar.

 

Bu koşullarda siyaseti seviyesizleştirmenin hiç ama hiç anlamı yok! Manavgat ortak dille, bir ve beraberlikle Türkiye siyasi ortamında adını duyurmalıdır.

 

ORTADA KAYIP BİR PARA MI VAR?

 

Hasan Öz açıklamasında büyükşehir belediyesinin Manavgat’a yatırımlarını nasıl canla başla çalıştıklarını ve bugüne kadar yapılan yatırımları her zamanki sakinliğiyle bir bir anlattı.  Ancak konu döndü dolaştı AB İçme Suyu Hibe Projesi kapsamında ayrılan miktarın totaline geldi. Öz hepimizin gözlerinin içine baka baka; “Arkadaşlar, Sayın Sözen AB projeleri kapsamında 10 milyon 500 bin Avro bütçeyi Asat’a devrettik. 40 milyon TL bütçeyi de Asat’a bıraktık” diyor Bıraktığını söylediği bu paraların devir teslim tutanak ve belgelerini sizlerle ve vatandaşlarımızla paylaşmasını tavsiye ediyorum. Bu paylaşımı yapamıyorsan o koltukta oturma!..  Ayrıca söylendiği gibi AB projeleri hibe kapsamında ayrılan para 10 milyon 500 bin Avro değil, 7 milyon 50 bin Avro’dur. Bunun belgeleri bizde mevcuttur. Şimdi sana soruyorum Sayın Sözen aradaki fark yani 3 milyon 450 bin Avro para nerede?

 

Bu ikili, aralarına koordinatör Büküş’ü de eklersek birçok kez karşılıklı olarak birbirlerini suçladılar. Siyasetin doğası gereği karşılıklı yapılan bu ithamlar her iki tarafın partililerini mutlu etti. Ancak bu kez Hasan Öz ortaya çok ciddi bir iddia atarak, başkan Sözen’i yolsuzluk yapmakla suçladı.

 

“BUNUN BELGELERİNİ AÇIKLAYAMIYORSAN O KOLTUKTA OTURMA!” dedi.

 

Zihnim tecavüze uğramış gibi darmadağın oldu. Ondan sonraki konuşmalara yoğunlaşamadım. Gözüm karardı, kanım dondu. Elbette Sözen Öz’ün iddiasına cevap verecektir. Tanıdığım Sözen, eleştiriler karşısındaki sabırlı tavrını bu iddia karşısında korumakta güçlük çekecektir.

 

Bana göre; ok yaydan artık çıkmıştır. Çünkü Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, CHP’li Başkan Sözen’i en hassas yerinden vurmuştur.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası