Advert

SÖZEN: BENDEN HAVA PARASI İSTEDİLER

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in 22 Mart 2016 Salı Güllük Caddesi’nde açık havada gerçekleştirdiği halkı bilgilendirme ve basın toplantısında dile getirdikleri bugün Manavgat’ın en çok konuşulan konuların arasında idi.

SÖZEN: BENDEN HAVA PARASI İSTEDİLER
Bu içerik 407 kez okundu.
Advert

Manavgat Belediyesi’nin icraatlarına ya da dolayısıyla Başkan Şükrü Sözen’e kızanların büyük bir bölümü dünkü toplantıdan sonra az da olsa yatışmışa benziyor. Sözen’in açıklamalarını ikna edici bulanların sayısı ile şov yaptığını savunanlar arasında ciddi bir sayısal farklılık var.

 

Şükrü Sözen’in şov yaptığına nasıl kanaat getirdiniz diye sorduğumuz bazı vatandaşlarımız düşüncelerini şöyle dile getirdi:

 

“3-5 aydır köstebek yuvasına dönen, esnafı ve de mahallelileri inim inim inleten yol, kaldırım çalışmalarının bitirilememesi suçu sadece ASAT’a yüklenemez. Manavgat Belediyesi de bu işlerin sorumlusu olarak takipçisi olması gerekirdi. Bakın Sayın Sözen Manavgat halkına hangi sözü veriyor? Şayet Asat kazdığı yerleri 10 gün içerisinde kapatıp, asfaltını dökmez ise yetkisi olmadığı halde asfaltlamayı kendisinin yapacağını söylüyor. Bizimde ister istemez aklımıza şu soru geliyor; Sayın başkan madem bunu yapma gücünüz vardı neden bizlerin 5 ay gibi bir süre perişan olmamıza göz yumdunuz? Haklılığınızı ortaya çıkarmak için Manavgat halkının cezalandırılmasına yoksa sizde bile bile mi ses çıkarmadınız? Her sorulduğunda yetki bizde değil deyip kenara çekildiniz şimdi de 10 günde o yapmazsa, ben yaparım diyorsunuz. Bunu anlamakta zorluk çekiyoruz.”

 

Vatandaşların bir kısmı bu yönde görüş belirtirken diğer bölümü de Başkan Sözen’in açıklamalarının yerinde olduğu ve haklılık payının tartışılmaz olduğu yönünde görüş beyan ettiler. Bakalım onlar neler söyledi:

 

“Büyükşehir Yasası kendinden olmayan belediyeleri kıyıma uğratma yasasıdır. Bunun en büyük acısını CHP’li bir belediye başkanı olarak Şükrü Sözen çekmektedir. Manavgat halkına reva görülen bu cezalandırma yöntemi insan haklarına aykırıdır çünkü halkın iradesiyle 50 bin küsur oy almış bir yöneticiyi yok saymak hiçbir evrensel hukuka sığmaz. Şükrü Sözen hak mücadelesi veriyor ve bizlerde bu mücadelenin doğruluğuna ve de haklılığına sonuna kadar inanıyoruz. Yasanın verdiği yetkiler doğrultusunda Manavgat’a yapılacak ya da yapılan hizmetlere lafımız yok. Yapandan da yaptırandan da Allah razı olsun! Ancak bu hizmetleri yaparken Manavgat Belediye Başkanımız Sayın Sözen’i yok saymak anlayışına da hiçbir zaman onay vermeyeceğimiz bilinmelidir. Çünkü Sözen’i yok saymak, ona oy vermiş 50 bin küsur seçmeni yok saymak demektir.”

 

Vatandaş kendi aralarında bu yorumları yaparken asıl dikkat çekilmesi gereken konunun Başkan Sözen’in en çok eleştiri aldığı konuların başında gelen Manavgatspor’a neden destek vermediğiyle ilgili konuşulanlar olsa gerek. Başkan Sözen’in Manavgatspor ile ilgili alanda yaptığı açıklamalar yenilir yutulur cinsten şeyler değil. Şuana kadar konuyla ilgili Manavgatspor cephesinden bir açıklama gelmedi. Umarım Manavgatspor yetkilileri bir açıklama yaparak iddia edilen konuları açıklığa kavuştururlar. Bu açıklamayı yapmadıkları taktirde zan altında kalmaya devam edeceklerdir. Bu durumda kişi ve kişilerin yanı sıra Manavgatspor’u olumsuz yönde etkileyecektir.

 

Şükrü Sözen Manavgatspor ile ilgili ne dedi:

 

“Büyükşehir yayasından önce Evrenseki Belde Belediyesi’nin destek verdiği ve ismi Evrensekispor olan ancak yasadan sonra Manavgatspor ismini alan futbol takımının içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtarılması için benden destek istendi. Bu görüşmeleri yaptığım kişi şu anda takımın teknik direktörü Kamil Atalay’dır. Kamil bey bana takımın 1 Milyon TL’ye yakın borcu bulunduğunu söyledi. Bende fatura karşılığı bu borcu ödeyebileceğimi söyledim. Nihayetinde ben bu parayı cebimden ödemiyorum. Manavgat halkının cebinden ödüyorum o yüzden faturalı borçlar konusunda direttim. Ancak bir sonraki görüşmemizde faturalı borçların yanı sıra ekstradan 500 bin TL hava parası istendiğini görüşmeci söyledi. Evrensekispor’u bir ticarethane gibi yöneten şahısların bu pervasızlığı karşısında söyleyeceğim tek şey vardı: Bende onu söyledim: Manavgat halkının alın terinden topladığımız paranın kuruşunu bile sizlere yedirmeyeceğim dedim. Manavgat Belediyesi bugüne kadar kimseye avanta vermemiştir, bundan sonra da vermeyecektir. İsminin önünde Manavgat yazılı bir takımı çıkar amaçlı kullananlara prim vermeme adına Manavgat Belediyesi tavrını koymuştur.”

 

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen bu açıklamaları yaparken cevap verme hakkı da bu görüşmeleri yapan kişi ya da kişilerdedir. Onlarda bir açıklama yaptığında her zaman olduğu gibi tarafsızlığımızla bu görüşlere de yer vereceğimizi bildiririz.

 

Bekleyeceğiz….

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası