Advert
Advert
Advert

AK Parti ilçe teşkilat yöneticilerinin rutin hale getirdiği kahvaltılı basın toplantısının Bu kez konukları Antalya Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, İbrahim Aydın, Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş ve Bölge Koordinatörü Sedat Karagöz idi.

Bu içerik 33 kez okundu.
Advert

Side The End Restoran’ındaki kahvaltı sonrası açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Hasan Öz, ülkede artan terör olaylarını kınadıktan sonra Cumhurbaşkanı ve hükümetin terörü bitirme konusunda azimli olduklarını ve ülke olarak bunu başarabileceklerinden kuşku duymadığını uzun bir dille anlattı. Daha sonra üç bakanlığın denetiminden sorumlu olarak bölge de bulunan ve sorunları yerinde tespit etmek için çalışmalara başlayan Gökçen Enç’in, Kum Mevkii ve birçok alanda yapacağı incelemeleri anlattı. Genelden yerele inildiğinde de Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in icraatlarına vurgu yapılarak Sözen’in Manavgat halkı üzerinde bir korku imparatorluğu inşa etiğini ve halkı sindirdiğinden bahsedildi. Hatta Hasan Öz basın aracılığı ile Manavgat halkına bir çağrı yaparak şu sözleri söyledi: “ Maalesef belediye korkulacak bir yer haline gelmiş. Bu insanlar neden korkuyor anlamıyorum. Otelcisinden tutunda küçük esnafına kadar herkes de bir tedirginlik var. Belediyedeki bu korku anlayışına ben bir anlam veremiyorum. İnsanlarımızın korkmadan haklarını aramalarını istiyorum!”

 

İlçe Başkanı Hasan Öz’ün konuşmasının ardından söz alan Gökçek Enç, büyük bir arzu ve istekle çalışan büyükşehir ve onun Manavgat birimine getirilen eleştirilerin haksızlık olduğunu söyledi. 40 yıldır Manavgat’ta yapılamayan altyapı çalışmalarını kısa sürede sonlandırmak için yoğun çaba harcandığını ve bu durumun Manavgat halkı tarafından anlayışla karşılandığını bildiklerini dile getirdi. Bu yoğun çalışma temposu içerisinde yaptıkları işlerin reklamını yapamadıklarından yakınan Enç, “ Allah’tan bu işi bizim yerimize Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen yapıyor. Çalışma alanlarına koyduğu tabelalarla kimin hangi işi ne derece yaptığını Manavgat halkına duyuruyor. Kendisine bu yüzden teşekkür ediyorum” dedi.  Daha buna benzer çok şey söyledi ama zaten söylediklerinin tamamını basından takip etmişsinizdir.

 

MANAVGAT Gerçek Gazetesi olarak ben konuşmalar sonunda soru-cevap kısmının daha ilginç gelebileceği düşüncesindeyim. Basında yer almayan gazeteci arkadaşlarımızın soruları Sözen’i kahvaltının menüsü haline getirdi.

 

MESLEKTAŞLARIMIZ SORDU

 

***Bir meslektaşımız, 1999 yılından bu yana yasal izinlerinin alınmış olmasına rağmen belediyece yıktırılan Acar ailesine ait iskelenin Sözen’in keyfiyeti olduğunu dile getirdi. Sözen’in adam kayırmacı siyasetinin Manavgat’a zarar verdiğini söyledi. Ve hatta belediye zabıta görevlileri ile özel güvenlik görevlilerinin yanı sıra çok sayıda emniyet görevlisinin bir milis gücü gibi yıkım işinde görevlendirildikleri dillendirildi. Başkan Öz, ailenin AK Parti’ye oy verdiği için böylesine bir muameleyle karşılaştığını söylemeyi ihmal etmedi.

 

***Bir diğer meslektaşımız, iktidar partisisiniz neden Manavgatspor’a destek vermiyorsunuz? Çıkışıyla bir nevi vekillere hesap sordu. Arkadaşımız hızını alamayarak; “açacaksınız otelciye telefonu Manavgatspor’a destek vermeleri için baskı kuracaksınız!”  gibi gibi laflar etti. İşte burada yukarıda yazdığımız ‘korku’ kavramı yine karşımıza çıktı. Bunu denediklerini dile getiren AK Partililer otelcilerin yardım etmek istediklerini ancak Sözen’den çekinip korktukları için ellerinden bir şey gelmediğini söyledikleri açıklamasını yaptılar.

 

Daha buna benzer belediye ve onun başkanı Sözen ile ilgili birçok konu konuşuldu. Konuşulanların içinde Atatürk Stadı’nın Belediyenin mi yoksa İl Gençlik Spor Müdürlüğü’nün mü malı olduğu bile tartışıldı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in olumsuz icraatlarına yönelik toplantı son buldu. Tabiî ki bu toplantıda konuşulanlar bir şekilde anında Sözen’e birileri tarafından iletildi.  Ben bu yazıyı kaleme alırken elektronik posta mesajıma düşen bir basın davetiyesi Şükrü Sözen’in Salı günü halka açık bir toplantı yapacağı ile ilgiliydi. Sanırım Sözen yarın üzerine atılı bu suçlamalara cevap verecek.

 

Bakalım bu iddialara karşı Sözen neler söyleyecek? 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MANAVGAT BELEDİYESPOR LİRDERLİĞİNİ KORUDU
MANAVGAT BELEDİYESPOR LİRDERLİĞİNİ KORUDU
MANAVGAT DRAGON FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİ İLE SON BULDU
MANAVGAT DRAGON FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİ İLE SON BULDU