Advert

Karaalioğlu Parkı’nda Sıra Gecesi Coşkusu

Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerinde Urfa Sıra Gecesi coşkusu yaşandı. Çiğ köfteli, bol türkülü gecede sanatçı Nihat Akçer, izleyenlere unutulmaz bir akşam yaşattı. Nihat Akçer’in aynı zamanda konservatuar bölüm başkanı olması programa ayrı bir r

Karaalioğlu Parkı’nda Sıra Gecesi Coşkusu
Bu içerik 106 kez okundu.
Advert

Geçtiğimiz günlerde Manavgat’ta bir konser veren ekip bu kez Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Karaalioğlu Parkı içinde gerçekleştirdi. Ramazan etkinlikleri birbirinden renkli programlarla keyifli akşamlar yaşatmaya devam ediyor. Urfa’nın geleneksel Sıra Geceleri, Ramazan etkinlikleri kapsamında Antalya’ya taşındı. Sanatçı Nihat Akçer yönetimindeki Sıra Gecesi ekibi, Urfa ile özdeşleşen ses, saz ve sohbet meclisi olan bu geleneği Antalyalılara tanıttı. Urfa kültürünün yaşatıldığı etkinliğe, kentte yaşayan Urfalıların yanı sıra Antalyalıların ilgisi yoğun oldu. 

HALAY ÇEKTİLER

Nihat Akçer ve ekibi, Urfa’nın etrafı dumanlı dağlar, Çayın öte yüzünde, Pala Remzi, Urfalıyam ezelden, Makaram Sarı bağlar gibi yöreye ait birçok türküyü seslendirdi. Akçer, söylediği uzun havalarla, izleyenlerden alkış aldı. Hareketli türkülerle yerlerinde duramayan vatandaşlar, zılgıtlar eşliğinde halaylar çekti. Sıra Gecesi’nin ikramı çiğ köfte oldu. Etkinlik sırasında Erhan ustanın yoğurduğu çiğ köfteler daha sonra vatandaşlara ikram edildi.

 

Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri 24 Haziran Cuma günü ünlü besteci Yücel Arzen’in konseri ile devam edecek.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı