Advert

ANTİK SİDE’DE YANGIN

Manavgat’ın Side Mahallesi’nde Antik Tiyatro’nun hemen arkasındaki çalılık alanda henüz nedeni bilinmeyen yangın çevre esnafı ve otellerde tedirginlik yarattı. İtfaiyenin zamanında müdahalesi olası bir faciayı önledi.

ANTİK SİDE’DE YANGIN
Bu içerik 99 kez okundu.
Advert

Vatandaşların ihbarı ile bölgeye gelen Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü, Manavgat Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ile vatandaşların özverili çalışması yangının kısa sürede kontrol altına alınmasını sağladı. Nedeni henüz bilinemeyen yangının cam kırıkları ya da şişe atıklarından çıktığı düşünülüyor. Ayrıca bölgedeki ot ve çalılıkların her sene temizlendiği ancak bu sene temizlenmediği belirtilirken bu ot ve çalılık alanların yangının yayılmasına neden olduğu ileri sürüldü.

 

 

YANGIN HELİKOPTERİ GELDİ AMA…

 Yangına müdahale etmek için bölgeye gelen yangın helikopterinin “Bambi Bucket sisteminin çalışmadığı için alevlere su püskürtmediği görüldü. Kendi yörüngesi etrafında tur atarak görüntü veren yangın helikopteri bir süre sonra konuşlandığı Türkbeleni tepesine geri döndü.

 

 

DAHA ÖNCE UYARI YAPILMIŞ

 Antik Tiyatronun arkasında yer alan ormanlık alan güvenlik zaafiyetinin en çok yaşandığı alan olarak biliniyor. Uyuşturucudan tecavüze varana kadar birçok suçun işlendiği yer olarak bilinen alan 4. yüzyıldan kalma birçok tarihi yapıyı da bünyesinde barındırıyor. Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz yetkililer, değişen iklim şartları nedeniyle ve de buralara bırakılan cam ve plastik maddelerin zaman içerisinde reaksiyona girerek yangın riski taşıdığını, bunun içinde mutlaka önlem alınmasıyla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanlığı yetkililerine birçok kez uyarı yazısı yazdıklarını söylediler. Alanda yer alan tarihi Bizans Hastanesi yangından zarar gördü.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası