Advert

Türel’in tanıtım maratonu

Antalya için tanıtım maratonuna çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kısa süre içinde art arda Almanya, Fransa, Bosna Hersek ve İspanya’da temaslarda bulunacak, turizm örgütlerinin başkanları ile bir araya gelecek.

Türel’in tanıtım maratonu
Bu içerik 51 kez okundu.
Advert

İlk olarak dünyanın en önemli turizm fuarı olan ITB Berlin için Almanya’ya gidecek olan Türel, buradan Bosna Hersek’e geçerek Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak Mostar'daki ilk öğrenci yurdunun temellerini atacak. Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen MIPIM Fuarı’nda Antalya’nın vizyon projelerini dünya vitrinine çıkaracak olan Türel, bir sonraki durağı olan Almanya’da turizm komisyonu üyesi milletvekilleri ve basın mensupları ile görüşme yapacak. Türel, Berlin’den Madrid’e geçerek Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü Başkanı Talep Rifai ile bir araya gelecek. Türel son olarak Paris’te turizm sektörünün önde gelen isimlerine verilecek resepsiyona katılacak.

 

MENA ZİRVESİNE KATILACAK

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya için tanıtım maratonuna çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde önce MENA Zirvesi’nde 14 ayrı ülkeden gelen yüzlerce yönetici, turizm acentesi ve gazeteci ile bir araya gelen sonra dünyanın en büyük şirketlerinden Al Kharafi ailesini ağırlayan Başkan Türel, 2 hafta boyunca farklı ülkelerde Antalya’yı tanıtacak.

 

Hiç ara vermeden Almanya, Bosna Hersek, Fransa ve İspanya’da temaslarda bulunacak olan Başkan Türel’in ilk durağı dünyanın en büyük turizm fuarı olan ITB’ye ev sahipliği yapan Berlin olacak. Türel, Antalya heyeti ile birlikte farklı ülkelerden gelen turizmcilerle bir araya gelecek ve görüşmelerde bulunacak. Türel’in Almanya’dan sonraki durağı Bosna Hersek olacak. Mostar'daki Dzemal Bijedic Üniversitesi için öğrenci yurdunun temelleri atılacak. Mostar'daki ilk öğrenci yurdunun temellerini atacak olan Başkan Türel, Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Bakir İzzet Begoviç ile de bir araya gelecek.

 

MIMİP DE ANTALYA’YI TANITACAK

 

Türel, tanıtım maratonuna ara vermeden devam edecek ve Fransa’da dünyanın en büyük emlak fuarı MIPIM’de Antalya’yı tanıtacak. Dev projeleri ve yatırımları dünya vitrinine çıkaracak olan Türel MIPIM’e ev sahipliği yapan Cannes’da da bir dizi temaslarda bulunacak. Türel, buradan Almanya’ya geçerek Berlin’de Almanya Turizm komisyonu üyesi milletvekilleri ve basın mensupları ile bir araya gelecek.

 

Başkan Menderes Türel, tanıtım maratonuna hız kesmeden Madrid’e geçerek Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü Başkanı Talep Rifai bir araya gelecek. Türel, Talep Rıfai ile yapacağı görüşmenin ardından tekrar Fransa’ya dönerek temaslarına devam edecek. Türel, Paris’te turizm sektör temsilcilerine verilecek olan resepsiyona katılacak.

 

Antalya’nın G20 zirvesi ile çok büyük bir tanıtım imkânı elde ettiğini ve adını tüm dünyaya bir kez daha duyurduğunu dile getiren Türel, EXPO 2016 ve Güçlü Şehirler Ağı zirvesi ile dünyanın gözünün Antalya’ya çevrileceğini ifade etti. Birileri felaket tellallığı yaparken dünyanın en büyük yatırımcılarının Antalya’yı adeta mesken tuttuğunu dile getiren Türel “Biz de her ortamda Antalya’yı anlatıyor ve Antalya’yı tanıyoruz. Biz dedikodulara kulağımızı tıkadık. Önümüze bakıyoruz. Her gün yeni bir açılış yapıyor, dev projelerin startını veriyoruz” şeklinde konuştu. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?