Advert

BUDAK’TAN BOYDAK OPERASYONU’NA TEPKİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Kayseri’de Boydak Holding’e yönelik polis baskınlarını eleştirerek, “İşadamları üzerinden tüm topluma gözdağı veriliyor” dedi.

BUDAK’TAN BOYDAK OPERASYONU’NA TEPKİ
Bu içerik 84 kez okundu.
Advert

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, yaptığı yazılı açıklamada, Kayseri’de Boydak Holding yöneticilerini hedef alan operasyonu eleştirdi. Türkiye’nin hukuk devleti olmaktan giderek uzaklaştığını, işadamları, basın çalışanlarına yönelik operasyonlarla tüm topluma gözdağı verilmeye çalışıldığını kaydeden Budak, “Toplumun gözü önündeki insanlar,  işini yapan insanlar bir bahaneyle polis operasyonlarının hedefi yapılıyor. Boydak Holding’e yönelik operasyon da bunun bir örneğidir. Tipik bir sindirme, gözdağı verme operasyonudur” dedi.

 

Hukuk güvenliğinin olmadığı yerde hiçbir gelişme olmayacağını vurgulayan Budak, “Hukuk güvenliği olmazsa Türkiye’de çivi çakılmaz. Yerli olsun yabancı olsun hiçbir yatırımcı, hukukun olmadığı yere gelmez. Bu operasyonlar, Türkiye’ye ağır faturalar çıkaracak. Cumhurbaşkanı, gazeteciler için ‘AİHM tazminat kararı verirse devlet öder’ diyor. Devlet değil sorumlular ödemeli. AKP’nin hatalarının faturasını tüm Türkiye ödüyor” dedi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası