Advert

CHP’li Kara’dan Belediye Başkanlarına Pasaport Teklifi

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, iki dönem Belediye Başkanlığı yapan kişilerin hususi damgalı pasaport kullanmaya devam etmelerini düzenleyen kanun teklifi hazırladı.

CHP’li Kara’dan Belediye Başkanlarına Pasaport Teklifi
Bu içerik 100 kez okundu.
Advert

CHP’li Kara hazırladığı kanun teklifinin gerekçesinde belediye başkanlarının görevleri süresince kamu görevlisi olarak kabul edildiğini ve yaptıkları hizmetlerde kamu adına yetki kullandıklarını ve yönetimini üstlendikleri belediyeyi yurt dışında temsil ettiklerini hatırlatarak görevleri süresince kullandıkları yeşil/hususi damgalı pasaportlarını ancak birinci derece kadro ile emekliliği hak ettikleri takdirde kullanmaya devam edebildiklerini belirtti.

Dr. Niyazi Nefi Kara yaptığı açıklamada gerçekleştirdikleri hizmetler karşılığında halkın takdiri ile seçilen ve bu süreci en az iki dönem yürüten belediye başkanlarının birinci derece kadro ile emekliliği beklemeden, yeşil pasaport/hususi damgalı pasaport almaları gerektiğini düşündüklerini ifade etti.

 

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara’nın hazırladığı kanun teklifinin gerekçesinde, başkanlığını yürüttükleri belediyeler ile ilin tanıtımına ve gelişmesine, ayrıca yurtdışı temsillerinde ülke tanıtımı ile kültürel, ticari ve tarımsal birçok alanda temsil ettikleri belediyeye katkı sağlayan belediye başkanlarının yaptıkları hizmetler karşılığında temsil ettikleri makamın da gerekliliğinin sağlanmış olacağı belirtildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı