Advert

Akaydın: CHP kin ve nefret politikalarını hiçbir zaman benimsemedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Akaydın, "AK Parti iktidarının bu ülkeye yaptığı en büyük kötülüklerden biri, kin ve hakareti, toplum dili haline getirmesidir.

Akaydın: CHP kin ve nefret politikalarını hiçbir zaman benimsemedi
Bu içerik 18 kez okundu.
Advert

Akaydın, CHP Manavgat İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. İlçe başkanı Aliye Coşar ile birlikte parti binasında basın toplantısı düzenledi, ülke ve il sorunlarıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Antalya’nın 19 ilçesinin tek kadın ilçe başkanı olmasından dolayı da Aliye Coşar’ı kutladı.

 

Toplumdaki kin ve nefret dilinin müsebbibi ve yegane sorumlusunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirten Akaydın, toplumun kine nefrete, ayrıştırmaya ve ötekileştirmeye değil; sevgiye ihtiyacının olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kendi oylarını yüzde 49,5'ta kemikleştirmek için kin ve nefret siyasetini bilinçli bir şekilde yaptığını ileri süren Akaydın, AK Parti'nin kin ve nefret söylemleriyle toplumu germe ve oylarını kemikleştirme oyununa kimsenin prim vermemesi gerektiğini kaydetti. Akaydın, "Bu ülkede en zararlı siyaset insanları ötekileştirmektir. Bugün siyasette en ayıplı tablolardan biride kindarlık ve hareketin toplum dili haline gelmesidir. Bununda sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır. Eskiden bizim çocukluğumuzda bir DP ve CHP, bir AP-CHP ve CHP-DYP'lilerin kendi aralarında siyasi atışması olurdu. Fakat DP'nin son 3 yılı hariç, bir DP'li bir CHP'li ile AP'li bir CHP'li ile bir cezada bir taziyede bir düğünde bir kahvede ve cami çıkışında el sıkışıp, oturup karşılıklı konuşarak hoş sohbet ederlerdi. Maalesef bu kültürü bugün kaybettik. AK Parti iktidarının bu ülkeye yaptığı en büyük kötülüklerden biri, kin ve hakareti, toplum dili haline getirmesidir." diye konuştu.

 

Buna rağmen her bir CHP'linin iktidar partisi mensuplarına karşı kibarlığını koruması gerektiğini kaydeden Akaydın, topluma karşı sorumluluklarının olduğunu, hiçbir zaman kin ve nefret politikası peşinde olmayacaklarını açıkladı.

 

 

 

Türel’in yönetimi zulümdür

 

AK Parti'deki kin, nefret ve hakaret siyasetinin belediyelerde de kendisini gösterdiğine dikkat çeken Akaydın, görev yaptığı 5 yıllık Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde, 'bu bir AK Parti'lidir' diye bir tek kişiyi dahi büyükşehir sınırları dışına göndermediğini ifade etti. AK Parti'li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı'nın bugüne kadar sayısı tam belli olmasa da 3 binin üzerinde kişiyi sürgüne gönderdiğini, işten attığını ileri süren Akaydın, bunun zulüm olduğunu bildirdi. Akaydın, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "Adam çalışmıyorsa CHP'li'de olsa işine son verdiğim olmuştur. İşini yapan bir tek kişiyi büyükşehir dışına gönderdiğim görülmemiştir. Allah yazdıysa bozsun. Bugün AK Parti'li Antalya Büyükşehir Belediyesi 3 bin kişiyi kin ve nefret siyasetiyle ya sürgüne gönderildi ya da işten attı. Bunun adı zulümdür arkadaşlar. Bugün Akseki ve İbradı sürgünlerle dolu. 3 bin kişi işinden oldu. İnsanlar mahkemelerle uğraşıyor. Hepinizin bildiği TÜM BEL-SEN Antalya Şube Başkanı İlhan Karakurt olayı var. Bunu adı zulümdür. Bunlar kin ve nefret siyasetinin ürünüdür."

 

 Turizm eylem paketi yetersizdir

 

Akaydın ayrıca Antalya'nın en önemli gelirinin turizm ve tarım olduğunu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun turizm destekleriyle ilgili açıkladığı paketi yetersiz bulduğunu, paketin sorunları çözemeyeceğini, Mısır'ın bile turist başı 50 dolar teşvik verdiğini de söyledi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı