Advert

MAHALLELİ İSYAN ETTİ

Manavgat’ın Çamlık Mahallesinde bulunan Kanalizasyon Terfi İstasyonunun yetersizliği ile meydana gelen pis koku ve oluşan bataklık mahalle sakinlerini isyan ettiriyor.

MAHALLELİ İSYAN ETTİ
Bu içerik 24 kez okundu.
Advert

Manavgat’ın Çamlık Mahallesinde yerleşim yerlerinin hemen yanında bulunan ve orman içerisinde yer alan terfi istasyonundan çevreye yayılan pis koku ve kanalizasyon atıkları mahalle sakinlerini adeta bıktırdı.

 

 

Daha önce Sarılar Belediyesi sınırları içerisinde yer alan bölgede eski bir terfi istasyonun bulunduğunu ifade eden mahalle sakinleri, bölgenin imara açılmasıyla yerleşim yerlerinin yapıldığını, bu yeni yerleşim yerleri yapılırken alt yapının geliştirilmediği ve revize edilmediğini dile getirdiler. Yeni yapılan binalarla birlikte terfi istasyonunda herhangi bir yenileme ve geliştirme çalışmasının olmadığını belirten mahalle sakinleri, mevcut terfi istasyonunun bölgeye yetmediğini, konutların kanalizasyon giderlerinden ve terfi istasyonundan kanalizasyon atıklarının sızarak orman içerisine aktığını söylediler.

 

 

Çevreye dayanılmaz bir koku veren terfi istasyonu sebebiyle vatandaşlar cam, pencere açamaz duruma geldi. Mahalle sakinleri yapılaşmanın terfi istasyonu çevresinde olmasından ötürü terfi istasyonunun revize edilmesi gerektiğini belirterek ASAT ve Büyükşehir Belediye ekiplerinin bu konuda kendilerine yardım etmesini bekliyor. 

 

 

Büyükşehir yasasından önce Sarılar Belediyesi sınırlarında olan bölgede alt yapı yapılmadan imara açıldığını belirten mahalle sakinleri, yasadan sonra ASAT’ın sorumluğuna geçen bölge için birçok defa ASAT yetkilileriyle irtibata geçtiklerini, kendilerine yapılması konusunda söz verilmesine rağmen uzun süredir herhangi bir çalışmanın olmadığını söylediler. Mahalle sakinleri 150’ye yakın konut sahibinin de imzasını alarak Manavgat Kaymakamlığı’na başvuracaklarını belirterek, “Bu sızıntılar kötü kokunun yanında çevreye de büyük zarar veriyor. Konutların kanalizasyon atıkları giderlerden sızarak orman içerisinde pis kanallar meydana getirdi. Bu kanallar hem insan sağlığı hem de çevre sağlığı açısından büyük sıkıntılar doğuracaktır. Ayrıca, kanalda sivri sinek sorunu da medya geliyor. Yetkililer tarafından her ne kadar ilaçlama yapılsa da herhangi bir faydası olmamaktadır. İlaçlama için harcanan para da boşa gitmektedir. Yetkililerin bir an önce vatandaşın isyanına kulak vererek bu sıkıntımızı çözmesi gerekmektedir.” dediler.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası