Advert

COŞAR’DAN 19 MAYIS MESAJI

CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, 19 Mayıs 1919’da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün milli kurtuluş mücadelesini başlatmak için Samsun’a çıkışının günümüzde değerini daha bir anladığımız wwwkrasi ve çağdaş yaşamın ilk adımı olduğunu söyledi.

COŞAR’DAN 19 MAYIS MESAJI
Bu içerik 27 kez okundu.
Advert

Başkan Coşar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda Samsun’da yakılan özgürlük ve bağımsızlık ateşinin yetişen yeni nesillerce de idrak edilmesi gereken çok önemli ve özel bir günün yıldönümü olduğunu vurguladı.

 

CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, 19 Mayıs kutlama mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

 

19 Mayıs 1919, insanlarımızın emperyalizme başkaldırdığı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ya istiklal, ya ölüm’ diyerek ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı özgürlük hareketi, kısa zamanda tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve kararlılığıyla birleşerek giriştiği milli mücadele sonucunda zaferle taçlanmıştır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a attığı ilk adım, wwwkrasinin, çağdaş yaşamın ve egemenliğini kayıtsız şartsız milletin olduğu bir ülkenin ilk adımı olmuştur. Bugün o ilk adımla kazanılan wwwkrasi, çağdaş yaşam ve egemenliğin korunmasının ne kadar önemli olduğunun bilincine erdiğimiz bir tarihsel kavşaktayız. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın milletçe haklı gururunu yaşadığımız bu özel günde; vatan ve millet uğruna büyük fedakârlıklar göstererek bizlere bağımsız ve özgür bir ülke bırakan başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, bütün şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize şükranlarımı sunarım. Atatürk’ün ülkenin geleceği olarak gördüğü ve büyük güven duyduğu gençlerimize, ülkemizin kalkınması ve ilerlemesi için yapmış oldukları çalışmalarda üstün başarılar dilerim.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı