Advert

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!

TÜRK EĞİTİM SEN Antalya 2’no.lu Şube Başkanı Fethi Kurt, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını yayımladığı bir mesajla kutladı. Kurt mesajında şöyle dedi:

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!
Bu içerik 317 kez okundu.
Advert

19 Mayıs1919 Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN doğum günüm dediği, öldü sanılan bir kadavranın dirildiği, aziz Türk Milletimizin şahlanış günü, Türk’ü tarih sahnesinden silmek isteyenlere büyük bir şamarın atıldığı anlamlı bir gündür.

 

Her yanımızın düşmanlarla sarıldığı, yine düşmanların aynı emellerine devam ettikleri bir zamanda, hem Atatürk’ü anma hem de geleceğimizin teminatı gençlerimizin spor bayramını milletçe idrak ediyoruz.

 

Ancak bölücülerin ödül aldıkları, milletini sevmenin adeta horlandığı, herkese din ve vicdan özgürlüğü sağlayan laiklik kavramı ve Türklük mevhumunun yapılacak olan “YENİ ANAYASADAN” çıkarılmasının da dillendirildiğine hep birlikte şahit olmaktayız.

 

Şunu da hatırlatmak isterim ki bu aziz millet çok defa küllerinden doğmuş, her türlü oyunu bozmuş, devamını sağlamış, bundan sonrada ebet-müddet sürdürecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 

Biz, Türk Eğitim Sen’liler  Atatürk’ün gençliğe hitabesini beyinlerimize nakşetmiş,eğittiğimiz gençlere de uyanık olmalarını her daim hatırlatıyoruz.

 

Bizlere bu güzel cumhuriyeti, kazanımlarını, hepsinden önemlisi özgürlüğümüzü bahşeden başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını rahmet ve mihnetle anıyor, Türk Gençlerinin de bayramlarını kutluyorum.

 

“Ne Mutlu Türk’üm diyene!”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası