Advert

YABANCI VATANDAŞLARA SEMİNER

Manavgat Kaymakamlığı İlçe Göç İdaresi Gurup Başkanlığı tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM), yabancı vatandaşlara yönelik bir seminer düzenlendi. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü uyum ve İletişim çalışma gurubu sosyolog personeller tarafından verilen s

YABANCI VATANDAŞLARA SEMİNER
Bu içerik 516 kez okundu.
Advert

SİZLER KOMŞUMUZSUNUZ

 

Manavgat İlçe Göç idaresi Grup Başkanlığı personellerinin en ince ayrıntıya kadar dikkat ettiği ve konukları ağırladığı seminerde İlçe Göç İdaresi Gurup Başkanı Hasan Kahraman, Belediye başkanı Şükrü Sözen ve Kaymakam Nazmi Günlü, konuşma yaparak yabancı vatandaşlara hoş geldiniz, sizler bizim komşularımız ve arkadaşlarımızsınız diyerek yakınlık, dostluk, sevgi ve saygı gösterdiler. Daha sonra seminere katılan Kaymakam Günlü ve Belediye başkanı Sözen ile bazı protokol mensupları salondan ayrıldılar.

 

SOSYOLOGLAR ANLATTI

 

İkamet izni alan ve alacak olanlar hakkında verilen seminerde ikametlerin nasıl ve hangi yollarla alınacağı konusunda yerleşik yabancı vatandaşlara en son bilgiler aktarılırken evrakların nasıl doldurulacağı, nasıl fotoğraflar ve belgeler olacağı en ince detaylara kadar anlatıldı. Antalya İl Göç İdaresi Başkanlığı Uyum ve İletişim Çalışma Gurubu Sosyologları Ahmet Algül ve Yalçın Senirkentli’nin anlattıklarına ait yabancı vatandaşlar geçmişte yaşadıkları ve kafalarına takılan konularda aydınlanmak üzere bazı detayları sordular.

 

ADETA AİLE FOTOĞRAFI

 

 

Oturum izinleri(vergi numarası, banka hesabı, genel sağlık sigortası, dosya hazırlama, hukuki danışmanlık) ve çalışma izinleri konusunda seminer konuşmacılarının anlattığı bilgiler tercümanlar tarafından yabancı vatandaşlara aktarıldıktan sonra toplu fotoğraf çekimiyle seminer sona erdi.

 

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı