Advert

KÖK: GÜNDEM DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI OLMAMALIDIR

Devrim Kök, AKP’nin siyasi söylemi olan 2023’ün Etimesgut’ta öğrenciler üzerinden pazarlanması kabul edilemez…

KÖK: GÜNDEM DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI OLMAMALIDIR
Bu içerik 405 kez okundu.
Advert

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Antalya Milletvekili Devrim Kök,  Ankara Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün, ilçedeki okulları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 26 Şubat olan doğum günü nedeniyle resmi tatil etmesini,  resmi bayram havasında bir yürüyüş düzenleyerek yürüyüşe katılacak olan idareci, öğretmen ve öğrenciler izinli sayılacağı ile ilgili okullara gönderilen tebligatı TBMM’ye taşıdı.

 

SAYIN NABİ AVCI BU SORULARI YANITLAMALIDIR

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması isteğiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi veren Kök, “tebligatta AKP Hükümetinin siyasi söylemi olan 2023 ifadesinin kullanılarak bilim yuvası olması gereken okullarımızın ve öğrencilerimizin bu zihniyete pazarlanması kabul edilemez. Okullar eğitim yuvasıdır. Eğer siyaset yapılacaksa onun yeri farklıdır. Eğitim yuvaları ve çocuklar değildir. Milli Eğitim Bakanı bir yerlere mesaj vermek için çocuklarımızı kullanamaz” dedi.

Devrim Kök, önergesinde, “Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okulların tatil edilip, öğrenci, öğretmen ve idarecilerin izinli sayılarak 2023 öğrenciyle Cumhurbaşkanının kaçak sarayına doğum günü kutlaması yürüyüşü yapması yetkisi var mıdır? Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü hangi kanunun kendisine tanıdığı hangi yetkisiyle bu işlemi yapmıştır?” diye sordu.

Etimesgut ilçesinde eğitim gören öğrencilerin, TEOG, LGS, LYS Türkiye ortalamaları ve başarıları nedir diye soran Kök, Milli Eğitim Bakanlığının Türkiye’de ki  eğitimin uluslararası arenada neden  en son sıralarda yer aldığını, bu sorunu çözmek için Bakanlığın hangi çalışmalarını yaptığını sordu.

 

DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASINA KATILMAK MECBURİ MİDİR?

Doğum günü kutlamasına katılmak mecburi midir? Kutlamaya katılmayan öğrenci, öğretmen ve okul idarecileri hakkında herhangi bir işlem yapılacak mıdır? diye soran Devrim Kök, “29 Ekim ve 19 Mayıs bayramları gibi Ulusal Bayramlarımızın kutlanması bu güne kadar çeşitli bahanelerle iptal edilirken, Cumhurbaşkanı’nın doğum günü kutlaması için okulların tatil edilmesi, öğrencilerin ve okul idarecilerinin bu kutlamaya katılmasının Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından istenilmesinin asıl nedeni açıklanmalıdır” dedi.

Devrim Kök, bu gün ülkemiz kan gölüne dönmüş, her gün şehit haberleri gelirken, daha Ankara’da yaşanan ve 28 yurttaşımızın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan hain saldırının üzerinden iki gün geçmişken, Milli Eğitim Bakanlığının gündemi Cumhurbaşkanı’nın doğum günü kutlaması olmamalıdır.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası