Advert

SANAYİCİLER KARİKATÜRCÜLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

Antalya Organize Sanayi Bölgesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen karikatür yarışmasında dereceye giren çizerler, ödüllerini aldı.

SANAYİCİLER KARİKATÜRCÜLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
Bu içerik 173 kez okundu.
Advert

Türkiye’deki organize sanayi bölgeleri içerisinde ilk kez düzenlenen ‘Üreten Sanayi’ konulu 1. Ulusal Antalya Organize Sanayi Bölgesi Karikatür Yarışması’nın ödül töreni AOSB Müdürlüğü idari hizmet binasında gerçekleşti. Törene, Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyet üyeleri, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Antalya Organize Sanayici ve İşadamları Derneği (OSİAD) Başkanı Ahmet Kasapoğlu, yarışmada dereceye giren çizerler, yarışma jürisi ve çok sayıda Bölge sanayicisi katıldı.

 

KARİKATÜR SERGİSİ AÇILDI

Türkiye’nin çeşitli illerinden yoğun katılımın yaşandığı yarışmada toplam 206 eser yarıştı. Ahmet Aykanat, Kürşat Zaman, Engin Selçuk, Eray Özbek, Fatih İncir ve İlhan Metin’den oluşan yarışma jürisi tarafından titiz bir çalışma sonucunda ödül almaya hak kazanan eserler ve sergilenmeye değer görülen karikatürler belirlenerek özel bir sergi oluşturuldu. Söz konusu sergi ödül töreni öncesi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

 

 

YARIŞMA AYNA GÖREVİ GÖRDÜ

 

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, sanatın evrensel dilini kullanarak toplumun sanayiye bakış açısını öğrenmek ve bu sayede doğru bilinen yanlışları gidermek istediklerini söyledi. Bahar, “Bu uğurda bizi hedefe götürecek en doğru yolunda karikatür olduğuna karar verdik. Çünkü karikatür, her şeyden önce konu olan kişinin veya olayın dikkat çekici özelliklerini çok net bir biçimde ortaya koyma özelliğine sahiptir. Özellikle yazısız yarışma karikatürleri zaman, dil, din, ırk gibi ayrımlar gözetmeden, herkese aynı mesajı verebilme gücüne vakıftır. Karikatürün doğasında bulunan “mizah” ve “eleştiriden” faydalanarak toplumun sanayiciye, tesislerimize, bölgemize ve üretimimize bakış açılarını, toplumdaki sanayi ve sanayici figürünü görmek istedik” dedi. 

 

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı