Advert

DİŞ HEKİMİ KORAY İSMAİL DOĞMUŞ YENİ DİŞ KLİNİĞİNİ HİZMETE AÇTI

Ortodonti Uzmanı Diş Hekimi Koray İsmail Doğmuş görkemli bir açılışla iş hayatına başladı. Açılış iş ve siyaset dünyasını bir araya getirdi.

DİŞ HEKİMİ KORAY İSMAİL DOĞMUŞ YENİ DİŞ KLİNİĞİNİ HİZMETE AÇTI
Bu içerik 539 kez okundu.
Advert

Manavgat Müftüsü Hasan Hayri Yaşar’ın açılış duasını okumasından sonra protokol tarafından kırmızı kurdele kesildi. Koray İsmail Doğmuş, davetlilere muayenehaneyi gezdirerek ‘Ortodonti’ hakkında bilgiler verdi.

 

Ortodonti Uzmanı Diş Hekimi Koray İsmail Doğmuş yapmış olduğu açıklamada;

 

 

Diş sağlığı önemli

 

Ortodontik tedavi sanılanın aksine çocuklara sadece daha estetik bir gülümseme sağlamakla kalmıyor aynı zamanda dişlerin daha iyi dizilmesiyle ağız sağlığını ve çiğneme fonksiyonunu da iyileştiriyor. Ortodontik tedaviye ihtiyacı olan çocukların uygulanacak işlemlerden endişe ederek ortodonti uzmanına gitmekten bazen çekiniyor. Aslında ailelerin çocuklarına çekinmemeleri gerektiğini telkin etmeleri gerekir. Geciken tedaviler zamanla büyüyerek artan pek çok soruna davetiye çıkaracağını unutmamak gerekir” dedi.

 

Tedavide yaş sınırlaması yok

 

Ortodontik Tedavide Yaş Sınırlaması olmadığını belirten Ortodonti Uzmanı Diş Hekimi Koray İsmail Doğmuş,  “her yaş grubundaki kişiler ortodontik tedavi yaptırabilirler. Son yıllarda ortodontik tedavi yaptıran yetişkin sayısında belirgin bir artış görülmektedir. Koruyucu ortodontik tedavi denilen tedavileri özellikle 8 -15 yaş grubu çocuklarda yapılmaktadır. Ortodontik tedaviye başlamadan önce çocuğun sürekli dişlerinin tamamının çıkması gerekir. Sürekli dişler 6 – 7 yaşlarında çıkmaya başlar ve 12 -14 yaşlarına kadar devam eder. Bu nedenle sonra ortodontik tedaviye 12 yaşından sonra başlanması gerekir. Tedavi Süresi Ortalama 8 ila 24 ay arasında diş yapısına göre değişmektedir” diyerek diş sağlığının önemine dikkat çekti.

 

Uzmanlığıyla ilgili araştırmayı California’da yaptı

 

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan, Başkent Üniversitesi Ortodonti Bölümü’nde uzmanlığını tamamlayan ve Amerika’nın California Eyaletinde uzmanlığı ile ilgili araştırma çalışmalarına katılan Diş Hekimi Ortodonti Uzmanı Koray İsmail Doğmuş’un açılışına; Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Oytun Eylem Doğmuş, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, MHP İlçe Başkanı İsmail Hakkı Karadağ, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, MESO Başkanı Hasan Çelik, Manavgat belediye eski başkanlarından Akay Şenel’in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

 

Adres: Eski Hisar Mah. wwwkrasi Bulvarı Öğrekçi Plaza TEB Bankası üstü Kat:1 No:73/6

 

Telefon: 0242 742 19 90

 
 
 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti