Advert

ESEN: TÜREL’E TEKRAR SORUYORUM “ULAŞIM VE KART İŞİ NE OLDU?” “ÇALLI’YA DAHLİNİZ YOKSA NEDEN TABELA KOYDUNUZ?”

Esen : “Antalya kötü yönetiliyor hatta yönetilemiyor idare ediliyor. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Türel’e bazı sorular sormuştum ve bu işin takipçisi olacağımızı söylemiştim. Fakat ben yaptım oldu zihniyetiyle ülkeyi ve Antalya’yı

ESEN: TÜREL’E TEKRAR SORUYORUM “ULAŞIM VE KART İŞİ NE OLDU?” “ÇALLI’YA DAHLİNİZ YOKSA NEDEN TABELA KOYDUNUZ?”
Bu içerik 84 kez okundu.
Advert

Oysa sorduğum sorular çok anlaşılırdı, tekrar soruyorum. Kart işini ihale yasaklısı kent kart firmasına ihalesiz olarak nasıl verdiniz? Vatandaşın kartında kalan bakiyeler ne olacak? Vatandaşın kartında kalan bakiyeler ne olacak? Ulaşım sistemine düşük bedelle sokulan araçları belediye bağlantısı olan kimler aldı kimlere rant sağlandı?” Dedi.

 

ULAŞIM VE KART İŞİ NE OLDU?

CHP Antalya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Akaydın ile birlikte basın toplantısı düzenleyen CHP Antalya İl Başkanı Semih Esen; şöyle konuştu: “Kart işini ihale yasaklısı kent kart firmasına ihalesiz olarak nasıl verdiniz? Vatandaşın kartında kalan bakiyeler ne olacak? Vatandaşın kartında kalan bakiyeler ne olacak? Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Türel’e bazı sorular sormuştum ve bu işin takipçisi olacağımızı söylemiştim. Fakat ben yaptım oldu zihniyetiyle ülkeyi ve Antalya’yı yönetenler her zaman olduğu gibi top yekûn saldırıya geçmişlerdir. Ulaşım sistemine düşük bedelle sokulan araçları belediye bağlantısı olan kimler aldı kimlere rant sağlandı?” diye sordu.

Esen ; “Bu sefer topu taca atmayın Sayın Türel Belediye Başkanı olan sizsiniz bu soruların cevaplarını bana sormayın belediyeyi yöneten sizsiniz. 2 senedir iş yaptığınız firmayı bilmiyorsanız büyük bir acz içindesinizdir. Dedi.

 

ÇALLI’YA DAHLİNİZ YOKSA NEDEN TABELA KOYDUNUZ?

Çallı kavşağı ile ilgili çözüm önerimiz Çallı’ya yapılacak geçidin yeraltından olması gerektiği yönündeydi. Yeraltından geçit verilerek yapılacak düzenlemeyle Çallı’daki meydanın katledilmemiş olacağını, yapmayı ve hiçbir gelişme olmayan batı ve kuzey çevre yollarının bitirilmesi halinde Çallı’da trafik yükünün azalacağını ve son derece çirkin bir görüntüye sebep olacak kentin dokusuna zarar verecek olan üst geçite ihtiyaç kalmayacağını söylemiştik. Diye belirten Esen, “Bu uyarılarımızı da dinlemedikleri gibi bu konuda da ben yaptım oldu tavrı takındılar. Geçtiğimiz Büyükşehir Meclis toplantısında bir meclis üyemizin sorusu üzerine Başkan Türel’in verdiği cevap ilginçtir. Çallı’daki Atatürk Heykelinin nereye taşınacağı sorulunca ‘’Çallı’ya benim dahlim yok karayolları yapıyor bilmiyorum’’ demiştir. Soruyorum o zaman Dahlin yoksa yapıyormuş gibi göründüğünüz sahte anket neydi? Çallı ya koyduğunuz tabelalarınızın ne işi var orada?” Dedi.

 

BU SEFERDE ASPENDOS VE PERGE BULVARI ESNAFINIMI BATIRACAKSINIZ?

24 Kasım 2014 tarihinde yapılan Büyükşehir Meclisinde alınan kararla yapılacak olan kavşağın hemzemin olarak yapılmasına karar verilmiştir. Meclis toplantısı öncesinde yapılan 19 Kasım 2014 tarihli imar komisyonu toplantısında tramvayın üst geçit yapılarak yapılmasına neredeyse tüm komisyon üyeleri itiraz etmişlerdir(AKP’liler dahil). Tüm bu itirazlara rağmen Perge kavşağına üst geçit yapma merakının sebebi nedir? Diye soran Esen; Bugün yapılacak olan meclis toplantısına apar topar getirdiğiniz projeyi sizin komisyon üyeleriniz ve büyükşehir meclisi istemiyorsa kim istiyor? Önceki görev döneminizde Ali Çetinkaya, Şarampol, İsmetpaşa esnafını batırdınız bu seferde Aspendos bulvarı ve Perge bulvarı esnafını mı batıracaksınız? ” Dedi.

 

2009 YILININ İLK 3 AYINDA

 9,5 MİLYON LİRA TEMSİL VE AĞIRLAMA GİDERİ

 

CHP İl Başkanı Semih Esen'le birlikte basın toplantısı düzenleyen CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın ise şöyle konuştu: "Menderes Türel, 2009 yılının ilk 3 ayında 9,5 milyon lira belediyenin temsil ve ağırlama gideri yaptı. Bu paraların büyük çoğunluğunu Tayyip Erdoğan'ın Antalya'da yaptığı mitinglere harcadı. İhaleyle yaptı bunları. İhaleleri kim aldı biliyor musunuz? Hepsini Manşet gazetesi ve o gazetenin ailesinin kurduğu şirketler aldı. Hepsi tornadan çıkmış gibi ihaleler. Hepsi için suç duyurusunda bulunuldu. 7 yıldır devam ediyor, hiçbir şey yok. Menderes Türel'i ayırdılar, bürokratları yargılanıyor. 7 yıldır sonuç yok. O kadar somut ki. Tornadan çıkmış şeyler. Bir gün ihale yapılıyor, akşam mal teslim ediliyor. Ne irsaliyesi var, ne teslimi var. Alındı ve verildi. Hepsi de haftada bir fatura kesiliyor. Hep aynı fiyat, 108 bin lira artı KVD. Yaptığın ihalenin hiçbiri 90 bine inmiyor mu, yahut 150 bine çıkmıyor mu? Alınan malların hepsi de piyasa değerinin 3-4 katı değerinde."

 

10 MİLYON LİRA DEĞERİNDE TÜRGEV'E BAĞIŞ

Görev dönemimde Antalyalıların vergileriyle yapılan ve öğrencilerin kaldığı belediyeye ait yurdun Menderes Türel'in göreve gelmesinin ardından TÜRGEV'e verildiğini söyleyen Akaydın, "Antalyalıların vergisiyle yapılmış yurtları niye TÜRGEV'e, Bilal oğlana bağışladın? Yaptığımız yurdun arsa değeriyle birlikte o zaman ki bedeli 10 milyon TL civarında. Antalya halkının cebinden çıkmış vergilerle elde edilmiş bir yurt. Neden Bilal oğlana bağışladın? Bunun hesabını vereceksin sayın Türel." diye konuştu.

 

HEM İŞTEN ÇIKARDIN HEM PERSONEL SAYISINI YÜKSELTTİN

AKP'li Türel'in göreve geldikten sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde işçi kıyımı yapıldı diyen Akaydın; “işinden çıkarılanlar arasında hayatını kaybedenler bile olduğuna, Antalya Valiliği'ne bağlı İnsan Hakları Kurulu'nun bile bu konuda Menderes Türel'i suçlu bulduğunu, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 31 Aralık 2013 tarihi itibariyle 6 bin 948 kişi olan çalışan sayısının 18 Ocak 2016 tarihinde 9 bin 860 kişiye çıktığını belirten Akaydın, "Hem işten çıkardın hem personel sayısını yükselttin. Yalan söyledin. Halkı kandırdın. Sen niye 3 bin kişi artırdın, niye? Ak trollere iş lazım" Diye konuştu.

 

2 YILDIR ANTALYA'YA NE YAPTIN?"

 

Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatıyla 2 yıldır Antalya'ya ne yaptın?" “kendi döneminde hayata geçirilen birçok yatırımın devam ettirilmediğini, kendisinin yaptığı bir parkın tabelasının bile yıkılarak "Menderes Türel tarafından yapılmıştır." diye yenisinin asıldığını” belirten Akaydın,  “TC Karayollarının yaptığı yatırımları kendi hesabına kaydetmekten başka ne yaptın?" diyerek, kamu kurumlarının yaptığı çalışmalara üzerinde kendi fotoğraflarını ve "Antalya'ya iyi gelecek" logosu bulunan tabelalar koyduğunu söyledi. Tabela üretmekle bir yere gidilmez. O tabelaların başına sırıtan resimler koymakla da bir yere gidilmez.” Diyerek sözlerini bitirdi.”

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı