Advert

“PLANLI SUİKASTLARIN HEDEFİ AYDINLIK TÜRKİYE’YDİ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Uğur Mumcu ve Ahmet Taner Kışlalı cinayetlerinin ortak hedefinin “Aydınlık Türkiye” olduğunu vurgulayarak, “Bu suikastlar, aydınlık geleceği karanlığa çevirmek için planlı cinayet

“PLANLI SUİKASTLARIN HEDEFİ AYDINLIK TÜRKİYE’YDİ”
Bu içerik 86 kez okundu.
Advert

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, CHP Antalya Milletvekilleri Mustafa Akaydın, Niyazi Nefi Kara ve Devrim Kök, CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, CHP PM Üyesi Hakkı Süha Okay, CHP Kadın Kolları MYK Üyesi İlkay Budak, CHP Antalya İl Başkanı Semih Esen, CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar ve CHP Antalya İl Örgütü, Prof.Dr. Muammer Aksoy’un katledilişinin 26’ncı yıldönümü için memleketi İbradı’da düzenlenen etkinliğe katıldı.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Budak, etkinlikte yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da etkinliğe katılmayı istediğini ancak Almanya programı nedeniyle İbradı’ya gelemediğini söyledi. Budak, “Genel Başkanımız burada olmayı çok istedi. Sizlere selamlarını iletmemi istedi. Umarım, seneye daha önceden yapılacak bir programla Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı bir etkinlikte, Cumhuriyet Aydını Muammer Aksoy’u İbradı’da birlikte anarız” dedi.

 

PLANLI SUİKASTLAR

 

Zülfü Livaneli’nin şarkısıyla hafızalara kazınan “Ölüm hep bana bana mı düşer usta?” dizesini hatırlatan Budak, Atatürkçü, devrimci insanların hep karanlık suikastlara kurban gittiğini söyledi. Budak, “Türkiye’de wwwkrasi ve özgürlükler için büyük mücadeleler verildi. Büyük bedeller de ödendi. 68 kuşağının önderleri katledildi. Sonrasında Atatürkçü, devrimci gençler, aydınlar katledildi. Geleceğin liderleri yok edildi. Atatürkçü, devrimci insanlar hep karanlık suikastların, katliamların hedefi oldu. Bu suikastlar, aydınlık geleceği karanlığa çevirmek için planlı katliamlardı. Büyük Atatürk’ün Ortadoğu’nun hemen yanında bir güneş gibi kurduğu, Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef alan cinayetlerdi” diye konuştu.

 

HUKUK VE ADALET İÇİN MÜCADELE VERİYORUZ

 

Prof.Dr. Muammer Aksoy’un İbradı’nın yetiştirdiği inançlı bir dava adamı ve yetkin bir hukukçu olduğunu vurgulayan Budak, “Bir Anadolu kasabasından, İbradı’dan yetişmiş bir insan, aydınlanmacı ve Atatürkçü dava adamı Muammer Aksoy, ülkesinde hukuk olsun, wwwkrasi olsun, yurttaşları çağdaş bir ülkede özgürce yaşasın istedi. Bu değeler, bizim de bugün mücadele verdiğimiz değerler. Bugün Türkiye’de en çok ihtiyaç duyulan adalet, hukuk ve wwwkrasidir. Meclis’te ve her alanda hukuk ve adalet için mücadele veriyoruz. Aksoy’un kararlı duruşu ve mücadelesi bizlere örnek olacak. Büyük Atatürk’ün ilkeleri ışığında, Muammer Aksoy hocamızdan aldığımız güçle, Türkiye’de hukuku, wwwkrasiyi, özgürlükleri egemen kılmak için tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası