Advert

TRAFİK HAFTASI BAŞLADI

Her yıl olduğu gibi bu yılda Cumhuriyet meydanında Karayolu güvenliği ve Trafik haftası etkinlikleri açılan stantla kutlanmaya başladı. Stantlarda trafikle ilgili afişler, broşürler, kalemler, bloknotlar ve çeşitli hediyelikler vatandaşlara dağıtıldı.

TRAFİK HAFTASI BAŞLADI
Bu içerik 339 kez okundu.
Advert

Trafik haftası etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet meydanın da; İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik şube ekipleri ile Manavgat Şoförler Odası tarafından oluşturulan stantlarda vatandaşların bilgilendirilmesi amacıyla çeşitli afişler, broşürler ve hediyelikler dağıtıldı

 

ORTAK AÇIKLAMA

 

Manavgat Şoförler Odası Başkanı ve başkan Yardımcısı Galip Özden’inde aralarında bulunduğu İlçe emniyet müdürlüğü trafik tescil denetleme ve şube müdürlüğü, Toplum destekli polislik büro amirliği ve Jandarma trafik tim komutanlığı yetkilileri ortak açıklamasında şunları dile getirdiler ; “ Trafik kuralları tüm dünyada yılların tecrübesi sonucu oluşmuş kurallardır. Bazı ülkelerde değişiklikler olabilir ancak kural evrenseldir. Bu kurallar öncelikle insanların can ve mal güvenliği için konulmuş kurallardır. Hepimizin bu kurallara harfiyen uyması zorunludur. Kendimiz için, sevdiklerimiz için trafik kurallarına mutlaka uymalıyız.”

 

 

SÜRÜCÜLERE UYARILAR

 

Sürücülerin özellikle emniyet kemeri takmaları, telefonla konuşmamaları, alkollü araç kullanmamaları, hatalı sollama yapmamaları, kavşaklarda kontrollü geçilmesi, aşırı hız yapılmaması ve trafik kurallarına kesinlikle uyma uyarıları başta olmak üzere diğer trafik kuralları da hatırlatıldı. Motosiklet kullananların da mutlaka kask kullanmalarını hatırlatan trafik polisleri ve trafik jandarma ekipleri ters yöne girilmemesini, kırmızı ışıkta mutlaka durulması uyarılarında bulundu. Vatandaşların da, her türlü trafik kazası ve olaylarda 155 polis ve l56 jandarma servislerine telefon ederek vatandaşlık görevlerini yerine getirmeleri de hatırlatıldı.

 

 

 

Vatandaşların da ilgi gösterdiği ve özellikle hediyeliklere rağbet ettikleri dikkat çekti.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı