Advert

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ANLAMLI GİRİŞİM; “ YAŞAMA YOL VER, HAYAT KURTAR “

Trafik haftası etkinlikleri kapsamında Manavgat İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından Cumhuriyet meydanında açılan stant da ambulanslar için vatandaşlar ve sürücüler uyarıldı.

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ANLAMLI GİRİŞİM; “ YAŞAMA YOL VER, HAYAT KURTAR “
Bu içerik 314 kez okundu.
Advert

Ambulans servisi Manavgat İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 112 numaralı telefonla ulaşılan ve hayati önem taşıyan bir birimdir. Bu birimde çalışan tüm ekip ani gelişen hastalık, her türlü kaza, yaralanma gibi benzeri durumlarda olay yerine en hızlı şekilde ulaşabilmesi için vatandaşların ve sürücülerin gerekli kolaylığı göstermesi yanında bilinçli ve duyarlı olması da önemlidir.

 

VATANDAŞI BİLGİLENDİRDİLER

 

10 Mayıs Trafik haftası etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet meydanında açtıkları stant da hayati önemi hatırlatmak ve vatandaşlı duyarlı olmaya davet etmek üzere İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aşur Eker, Şube Müdürü Fatma İpek ve diğer sağlık personelleri broşürlerle çağrıda bulunarak ambulansa yol vermenin önemini dile getirdiler.

 

AMBULANSA YOL VERİN

 

Açılan stantla ilgili bilgi veren İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aşur Eker “ YAŞAMA YOL VER “ sloganıyla başlattıkları çalışma kapsamında 112 ACİL ve AMBULANS servisinin önemine vurgu yaptı.  Dr. Eker, özellikle sürücülerin ambulansa acil yol vermeleri konusunda duyarlı olmaya davet edip, vatandaşların da bu acil duruma yardımcı olmaları uyarısında bulundu.

 

 

Eker, ambulansın olay yerine geç ulaşması sonunda doğacak sorumlukların herkesi üzdüğüne dikkat çekerek Yaşama yol verin, hayat kurtarın diye konuştu.

 

 

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası