Advert

MASMO’NUN TOPLANTISI İLGİ GÖRDÜ

"Gelir Vergisi Hakkında Gelişmeler" MASMO (Manavgat Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası) tarafından üyelere, MATSO toplantı salonunda seminer düzenlendi.

MASMO’NUN TOPLANTISI İLGİ GÖRDÜ
Bu içerik 231 kez okundu.
Advert

MASMO Başkanı Halil Gubaş:”  Muhasebenin özellikli konularından birisi de dönem sonu işlemleridir. Muhasebe kayıtlarını başlatmak ve sürdürmek kadar, sonuçlandırmak da bir o kadar önemlidir. Muhasebe kayıtlarının sonuçlandırılmasının bir takım bağlayıcı hükümleri ve kuralları olduğu gibi teknik bazı güçlükleri de vardır” . diyerek konuşmasına şu şekilde devam etti;

"2015 yılı mesleğimizde önemli değişikliklerin olduğu bir yıl olacak"


”Dönem sonu olması nedeniyle yoğun bir dönemden geçiyoruz ve bu doğrultuda mesleki güncel bilgilere ihtiyacımız olduğu için bugün bu semineri düzenledik. Meslektaşlarımızdan gelen talepler ve gündemin getirdiği gelişmelerle ilgili  seminerlerimiz devam edecektir. 
Bu yüzden 2015 yılı mesleğimizde önemli değişikliklerin yaşandığı bir yıl olacak.
 Mali tablolar, tali hesapların ana hesaplara aktarılması, muafiyet ve istisna uygulamaları gibi  derin bilgiyi gerektiren konular dönem sonunda defter kayıtlarına yansıtılarak muhasebe diline çevrilir ve sonuçlar ortaya çıkarılır.
Bu anlamda dönem sonu işlemleri meslek mensuplarınca her yıl değişiklikler de dikkate alınarak titiz bir çalışma ile sonuçlandırılır.
 Muhasebe meslek mensuplarının etik sözleşme yapması yolundaki tebliğ Resmi Gazetede yayımlandı.
Bu ay içerisinde sözleşmelerin girişlerini tamamlayıp, damga vergilerini ödemeyi unutmayalım.

Bugün bu seminerin gerçekleşmesinde emeği geçen Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası başkanı Mehmet Okkalı beye, oda sekreteri değerli kardeşim Nevzat Akkaya beye, değerli hocalarımız YMM İsmail Kökbulut beye,Vergi Danışmanı SMMM Erdil Güzel beye ve siz değerli meslektaşlarımıza kolaylıklar dilerim, saygılarımı sunuyor ve teşekkür ediyorum." diyerek açılış konuşmasını noktalandırdı.


Konuşma, katılımcılar arasında bulunan Ankara SMMMO vergi danışmanı Erdil Güzel gelir vergisini anlatırken, Yeminli Mali Müşavir İsmail Kökbulut ise; 'Dönem sonu işlemlerin boyutuyla ilgili bilgiler' vermesiyle devam etti.
 

Seminer sonu ücretsiz  olarak YMM İsmail Kökbulut un yazmış olduğu;
"Dönem sonu işlemlerinin vergisel boyutu" kitabı ve " 2014 Yılı Gelir Vergisi beyanname düzenleme rehberi" ücretsiz olarak katılımcılara dağıtıldı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası