Advert

Ülkücü İşçiler Derneği Aşure Dağıttı

Kuruluşundan bu yana örgütlenme çalışmalarına ağırlık vererek iş hacmi yaratmaya çalışan Ülkücü İşçiler Derneği Manavgat Şubesi, 3 aylar nedeniyle dernek binasında aşure dağıttı.

Ülkücü İşçiler Derneği Aşure Dağıttı
Bu içerik 326 kez okundu.
Advert

Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Halil Utan, Kadın Kolları Başkanı Ümit Esen ve Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Hidayet Şenyıldız gelen konukları kapıda karşılayarak üç ayların kutsiyetine atıfta bulundular.

 

Üyelerin yoğun ilgi gösterdiği dağıtımda, Aşure Günü'nün önemine değinen Dernek Başkanı Halil Utan ” Muharrem ayı ile bağlantılı olarak uzun yıllardır yaşatılan uygulamalardan birisi de aşure geleneğidir. Milletimizin komşularına, dost ve akrabalarına dağıttığı güzelliklerden biri aşuredir. Muharrem ayı ve bu ayın 10. Günü olan aşure, tarih boyunca Müslüman toplumlar açısından ayrı bir önem taşımış ve birçok mucize vuku bulmuştur. Aşure geleneğini sürdürmek ve böyle mübarek zamanlarda halkımızla kaynaşmak amacıyla derneğimiz tarafından aşure ikramı yapmaktayız” dedi. 

 

Dernek Başkanı Halil Utan, Aşure etkinliklerine gelerek kendilerine teveccüh gösteren üyelerine, misafirlerine ve bu güzel çalışmada emeği geçen dernek yöneticileri ile Kadın Kollarına çalışmalarından dolayı teşekkürlerini bildirdi.

 

Ülkücü İşçiler Derneği’nin aşure günü etkinliğinin onur konuğu ise 2014 seçiminde MHP’den Belediye Başkan Adayı olan Raşit Doğan Enhoş idi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı