Advert

Kadınlar Yaşasın, Yaşasın Kadınlar

CHP Kanın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, 2014 Türkiye’sinde kadınların, çocukların, emekçilerin öldürüldüğünü, kadın cinayet ve intiharlarının, taciz ve tecavüz olaylarının artarak devam ettiğini belirterek, “Kadınlar hiçbir dönem yaşamadıkları kad

Kadınlar Yaşasın, Yaşasın Kadınlar
Bu içerik 313 kez okundu.
Advert

CHP kadın Kolları Genel Başkanlığıtarafından hazırlanan ve tüm il, ilçelere gönderilen basın açıklaması, Manavgat CHP kadın Kolları’nda da gündeme getirildi. Açıklamada, 2013 yılında 237 kadının öldürüldüğü, 2014 yılının ilk 10 ayında ise bu sayının 255’e yükseldiği belirtilerek, “Bunlardan 12 kadın tehdit edildiği için ve koruma başvurusu yapmasına rağmen gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle hayatlarını kaybetti. Sadece Ekim ayında 29 kadının yaşam hakkı elinden alındı. Yine bu yıl güvencesiz çalışan 101 kadın iş cinayetinde hayatını kaybetti” denildi. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

 

“25 kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde, kadın mücadelesinin örgütlü birlikteliğinin önemini, bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Kadınlar mutlu yaşasın, özgür yaşasın ve huzurlu yaşasın diyoruz.

 

Dünyanın her tarafında kadınlar, aynı haklar için aynı mücadeleyi veriyorlar. Baskının ve şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu, bu karşı duruşun dayanışma ruhu ile beslenmesi gerektiğini göstermesi için her türlü şiddete karşı susmuyoruz. Bugün artık kabul edilemez boyutlara gelen kadın cinayetler, güvencesiz çalışan kadınların iş cinayetleri, cinsel yönelimleri nedeniyle öldürülen bireyler, çocuk işçiler, çocuk gelinler, cinsel istismara uğrayan çocuklar olgusu, mücadelenin top yekün, örgütlü ve dayanışma içinde yapılması gerektiğini bizlere gösteriyor.

 

Kadınlar, işte, sokakta ya da çalıştığı yerlerde kadın oldukları için yaşadıkları baskı, şiddet ve sömürünün arkasında ideolojik bir saldırının olduğunun bilincindeyiz ve kadınların sahip oldukları tüm fedakârlıklarına rağmen, maruz kaldıkları sömürünün aynı olduklarını biliyoruz.

 

Kadınları yok sayan, onun emeği ve bedeni üzerinde hak iddia eden bu zihniyete karşı, bulunduğumuz her noktada kadın olmak ortak paydasında örgütlenerek ve dayanışma ilişkilerimizi güçlendirerek mücadele edeceğiz. Emeğimize, bedenimize, kimliğimize sahip çıkacağız.” 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?