Advert

Yabancı misafirlere “AŞURE” anlatıldı

Eski adı Akdeniz Bölgesi Yabancı Dostluk Dayanışma ve iletişim derneği olan Manavgat Yaşam Kültür Derneği (MAYDER), Muharrem Ayı nedeniyle Aşure Günü etkinliği düzenlendi.

Yabancı misafirlere “AŞURE” anlatıldı
Bu içerik 66 kez okundu.
Advert

İlçemizde yaşayan yerleşik yabancı misafirlerin entegrasyonunu sağlamak, Türk örf- adet ile geleneklerini anlatmak ve bu insanların yaşamını kolaylaştırmak amacıyla kurulan MAYDER, dernek binasında pişirilen aşureleri Ilıca Mahallesi’nde bulunan Windmill Restaurantta toplanan  yerleşik yabancılara dağıtarak, Muharrem ayı ve aşurenin İslam Âlemi’ndeki önemini anlattı.

Burada bir konuşma yapan Dernek Başkanı Ezgi Bahçealtı “Muharrem ayı ve Aşure birlik, beraberlik ve paylaşmanın simgesidir. Birlik ve beraberliğe büyük ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bizde bölgemizde yaşayan yerleşik yabancılara hem kültürümüzü tanıtmak hem de  onlara İslamiyet’in herkese eşit olma ilkesi gereğince aşure  ikramında bulunduk.Buradaki amaç varlık yokluk demeden hep beraber olmamın bilincine vurgu yapmaktır. Ayrıca bu aya maalesef buruk ve acı olaylarla girdik. İlçemizde yaşanan sel felaketinden sonra meydana gelen maden ve  trafik kazasında kaybettiğimiz işçilerimizin hem de şehit askerlerimizin  üzüntüsünü yaşıyoruz. Rabbim inşallah tekrarlarını yaşatmaz. Dileğimiz ve dualarımız bu yöndedir" dedi.

 

Dernek üyesi İngiliz bir çift ise, kendilerine yönelik bu oluşumdan mutlu olduklarını, Türkiye’de bulunmaktan ve Türk insanının misafirperverliği ile sıcak yaklaşımlarından dolayı minnet duyduklarını belirtiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı