Advert

Yardım eli bu kez Bereket Mahallesi’nde

Beyaz Lale Engelliler Yaşlılar ve İhtiyaç Sahipleri Derneği, Antalya'nın Manavgat ilçesi Bereket köyüne Şanlıurfa'dan pamuk toplamaya gelen tarım işçilerinin içinde bulunduğu zor yaşam koşullarına duyarsız kalmayarak, ilk etapta ailenin acil gereksinimi o

Yardım eli bu kez Bereket Mahallesi’nde
Bu içerik 399 kez okundu.
Advert

Manavgat Beyaz Lale Engelliler Yaşlılar ve İhtiyaç Sahipleri Derneği Başkanı Beyhan Mekteplioğlu, ilçede iki hafta önce meydana gelen sel felaketinde Şanlıurfa'dan pamuk toplamak için Manavgat’a  gelerek ekmek peşine düşen ve zor günler geçiren aileye gıda yardımı yaptıklarını ve bu yardımların süreceğini söyledi.

Şanlıurfa'dan gelen 3 aileden oluşan 25 kişinin yaşadığı evde inceleme yaptıklarını belirten Mekteplioğlu, çocukların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelikte giysi ve ayakkabı yardımında bulunacaklarını ifade etti.

 

Mekteplioğlu, "Tarım ailelerinin çok kötü şartlarda yaşadığını gördük. Özellikle çocukların çok kötü şartlarda yaşadığını yerinde gördük. Bir kadının doğumuna çok az bir süre kalmasına karşın bir kez olsun doktor muayenesine gitmediğini öğrendik.  Ev şartlarının muhtemel bir doğumda çocuk ve annesinin sağlık yönünden barınmasına elverişli değil. İnsanlık adına esef duyduğumuz bu görüntüleri kaymakamımız Sayın Emir Osman Bulgurlu’ya bildirdik. Kaymakamımız yetkili birimleri anında Bereket köyüne yönlendirerek gerekenlerin yapılması talimatını verdi. Beyaz Lale Derneği olarak Sayın Bulgurlu’nun bu duyarlılığından dolayı minnettarız. Ailenin durumları ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyoruz. Yardımlarını esirgemeyen yardımseverlere şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı