Advert

Öz'den Muharrem Ayı Kutlama Mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, Muharrem Ayının önemini kaydederek, bu ayın birlik, beraberlik ve kardeşlik ayı olduğunu söyledi.

Öz'den Muharrem Ayı Kutlama Mesajı
Bu içerik 333 kez okundu.
Advert

Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, Muharrem Ayı ve Aşure günü nedeniyle yazılı bir açıklamada bulundu. Muharrem Ayının ve Aşure gününün Sünni ve Alevi bütün vatandaşlarımız için çok önemli olduğunu kaydeden Başkan Öz;  Kerbela'da yaşananlardan dolayı Muharremin hüzünlü bir ay olduğunu dile getirdi. Hasan Öz, “ Muharrem ayı, bizi birbirimize bağlayan aynı acılarla yüreğimizin yandığının bir göstergesidir" diye konuştu.

Aşure gününün tarihte çok önemli bir yeri olduğunu kaydeden Başkan Öz, "Muharrem ayının en kıymetli gecesi de Aşûre gecesidir. Allahü Teâlâ, birçok duaları Aşûre günü kabul etmiştir. Hazret-i Âdem'in tevbesinin kabul olması, Hazret-i Nuh'un tufandan kurtulması, Hazret-i Yunus'un balığın karnından çıkması, Hazret-i İbrahim'in ateşte yanmaması, Hazret-i İdris'in canlı olarak göğe çıkarılması, Hazret-i Yakub'un oğlu Hazret-i Yusuf'a kavuşması, Hazret-i Yusuf'un kuyudan çıkması, Hazret-i Eyyüb'ün hastalıktan kurtulması, Hazret-i Musa'nın Kızıldeniz'i geçmesi, Hazret-i İsa'nın doğumu ve ölümden kurtulup, diri olarak göğe çıkarılması hepsi Aşûre günü olmuştur. Bu mübarek ayda Alevi kardeşlerimizi bir kez daha kucaklayarak muharrem ayında yapılan bütün ibadetlerin sevabının ( Alevi – Sünni ) bütün Müslüman âleminin birlik ve beraberliğine vesile olmasını, tüm Müslüman kardeşlerimizin pişirdikleri aşurelerin ülkemize, milletimize ve tüm İslam âlemine bolluk ve bereket getirmesini, temenni ederim." dedi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?