Advert

Engelli insan yoktur, engelli zihniyet vardır

Beyaz Lale Engelliler Yaşlılar ve İhtiyaç Sahipleri Derneği başkan, dernek üyeleri ve derneğe gönül verenlerle kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltının ana konusunu Manavgat’ta yapılması planlanan “Engelliler Tesisi” oluşturdu.

Engelli insan yoktur, engelli zihniyet vardır
Bu içerik 418 kez okundu.
Advert

Bir yıllık mazisi olmasına rağmen yaptığı faaliyetlerle adından sıkça bahsettiren bir dernek konumuna yükselen Beyaz Lale Engelliler Yaşlılar ve İhtiyaç Sahipleri Derneği Başkanı Beyhan Mekteplioğlu, üye ve gönüllülere minnettarlığını dile getirerek onların nezdinde tüm Manavgat halkına şükranlarını sundu.

 

Engelli insan tanımlaması olamayacağını sadece o insanlara o tanımlamayı yakıştıran zihniyetlerin var olduğu vurgusuna dikkat çeken Mekteplioğlu, amaçlarının bu tür zihniyetlere sahip anlayışları ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.

 

Sorumluluk bilinci içerisinde çalışıyoruz

 

Manavgat’a kazandırmak istedikleri Engelliler Tesisi için çalmadık kapı bırakmadıklarını ancak bürokratik nedenlerle kaplumbağa hızıyla yol aldıklarını belirten Mekteplioğlu, “Siyasi parti ayrımı gözetmeden en tepedekilerde dâhil olmak üzere üç boyutlu olarak çizdirdiğimiz projemizi dosyalar halinde yetkililere ilettik. Dosyalarımızı sunduğumuz yetkililer, projeye övgüler dizerek mutlaka hayata geçirilmesi şart bir proje olduğunu belirterek, ellerinden geleni yapacaklarına dair güvence verdiler. Ancak bürokratik işlemler istediğimiz hızda ilerlemiyor, bu durum bizlerin, konuyu gündemde tutarak Manavgat halkının katılım ve desteğiyle de daha ileri boyutlara taşıma gerçeğiyle baş başa bırakıyor. Ancak bir ve beraber olur isek, hem yaşadığımız kentin yaşamına sosyallik katarız hem de engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesi yükseltebiliriz. Bu yüce Rabbimin bizlere verdiği bir görev ve sorumluluk bilincidir. Bu bilincin Allah katında adı da insanlıktır” diye konuştu.

 

Hiçbir partinin payandası değiliz

 

Denek hakkında çıkan spekülatif haberlerin kendilerini çok üzdüğüne de değinen Mekteplioğlu, “Bir siyasi partinin yan kuruluşu olarak değerlendirilmemiz bizleri çok üzüyor. Beyaz Lale Derneği, Manavgat’ta yaşayan iki bin üzerindeki engelli vatandaşımıza nasıl yardımcı olabiliriz düşüncesi içerisindedir. Amacı ve yolu bellidir. Hiçbir siyasi partinin ne payandası nede yan kuruluşudur. Olamaz da!. Neler yaptığımızı Allah biliyor ve görüyor. Bundan dolayı da gönlümüz ve vicdanımız rahat” diye konuştu.

 

Sözen’e rica etti

 

Kamu yararına çalışan dernek statüsünde olduklarını, yıllık ödedikleri kira ile en az ihtiyaca göre beş-on engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye alabileceklerini söyleyen Mekteplioğlu, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e seslenerek yapımı biten Kültür ve Kongre Merkezi’nden derneklerine yer tahsisi yapılmasını rica etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası