Advert

Antalya'da okullara önlem

ANTALYA Valiliği, çocukları ve gençleri korumaya yönelik iki karara imza attı. 18 yaşından küçüklere çakmak ve çakmak gazı satışı yasaklandı. Okulla ilişiği olmayıp okul çevresinde toplananlar ise uzaklaştırılacak.

Antalya'da okullara önlem
Bu içerik 442 kez okundu.
Advert

Alınan karar gereği 18 yaşından küçüklere çakmak ve çakmak gazı hangi amaç için olursa olsun işyerleri ve sokakta dolumu ve satışı yapılamayacak. Bu karara uymayanlar hakkında fiil ayrı bir suç teşkil etmediği takdirde, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 32. maddesi ve diğer hükümleri gereği yasal işlem yapılacak.
 

OKUL ÖNLERİNDE BEKLEME YOK
 

Valilik, okul önlerinde olası taciz, kavga gibi olayların önüne geçmek için de yeni bir karar aldı. İlkokul, ortaokul, lise ve dengi düzeyindeki okulların çevresinde, bahçesinde veya okul dış kapısı önünde, okul öğrencisi olmayan, okulla ilişiği bulunmayan ve öğrenci velisi olmayanlar okul çevresinde bulundurulmayacak.

Öğrencilerin şiddet içeren olaylardan, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan, ruhsal, bedensel ve cinsel yönde etkileyecek müstehcen yayın ve diğer olumsuz unsurlardan, yasa dışı örgütsel ve ideolojik faaliyetlerden korunması için, okul ile ilişiği olmayan, işsiz güçsüz, boşta gezen, durumundan şüphelenilen kişilerin okul önü ve çevresini mekan tutmaları önlenecek.

Ayrıca ilkokul, ortaokul, lise ve dengi düzeyindeki okulların çevresinde, bahçesinde veya okul dış kapısı önünde, okul öğrencisi olup (sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunan öğrenciler hariç) mazereti olmaksızın ders saatinin dışında öğrenci ve şahısların bulunmasına izin verilmeyecek.  (DHA)

Kaynak: Günhaber

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası