Advert

ESNAFA BAŞKA ÇARE BIRAKMADILAR

Evrenseki Mahallesi turizm bölgesindeki esnaf, turizm sezonunun başlamasıyla birliktesık sık meydana gelen elektrik kesintilerini protesto etmek ve seslerini duyurmak amacıyla turizm yolunu trafiğe kapattı.

ESNAFA BAŞKA ÇARE BIRAKMADILAR
Bu içerik 518 kez okundu.
Advert

 

Çöp konteynerlerini yola dizerek araç trafiğini kapatan esnaf,Manavgat Kaymakamı ve AKEDAŞ yetkilileri başta olmak üzere Manavgat'taki yetkililerin gelerek sorularını dinlemeleri için sloganlar attı.

ELEKTRİK KESİNTİLERİ

CANLARINA TAK ETTİ

Elektrik kesintilerinin artık canlarına tak ettiğini ve iflasın eşiğine geldiklerini belirten esnaf, başta bölgede bulunan otellere turist götüren tur araçları olmak üzere, minibüs, taksi ve otomobillere geçmeleri için izin vermedi. Esnafın eylemini bölgedeki otellerdeki turistler merakla takip etti. Olay yerine gelen İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Binbaşı Naim Tavlı suç unsuru oluşturacak hiçbir eyleme izin vermezken, esnafla konuşarak onları yatıştırmaya ve yolu açmaları için ikna etmeye çalıştı. Esnafı haklı oldukları davada haksız duruma düşmemeleri ve olayın muhatabı olmayan insanların ve turistlerin zarar görmemeleri için yolu açmalarını isteyen Jandarma Komutanı Tavlı yaklaşık iki saat konuştuktan ve esnafın sorunlarını dinledikten sonra esnaf yolu açarak eylemlerine yol kenarında devam etme kararı aldı.

 

 

YETKİLİLERİN GELMESİNİ BEKLEDİLER

Yol kenarına geçen esnaf, Jandarma Komutanıyla birlikte AKEDAŞ yetkilileri ve Manavgat Kaymakamının olay yerine gelmesini bekledi. Eylemin başlamasının üzerinden 2,5 saat geçtikten sonra CLK Akdeniz Perakende Satış A.Ş.'nin Manavgat MüdürüDurali Kaşlı ile diğer yetkililer bölgeye gelirkenesnaf, kesintilerle ilgili yetkililerisoru yağmuruna tuttu. CLK Akdeniz Perakende Satış A.Ş. yetkilileri, esnafın sorununa vakıf olmadıklarını, geceden itibaren gerekli çalışmayı yaparak bu sorunun bir daha yaşanmaması için ne gerekiyorsa yapacaklarını söylemesi üzerine esnaf olaysız dağıldı. Esnaf, aynı sorunun yaşanması durumunda daha büyük ses getirecek eylemler yapacaklarını, kaymakamlık hatta valiliğe giderek eylemlerini sürdüreceklerini dile getirdi.

 

GİDERLERİMİZ AĞIR

KAZANCIMIZ YOK

Turizm sezonunun iyi gitmediğini geçen yıla oranla satışlarının yarı yarıya düştüğünü ifade eden esnaf, bütün bunları göğüslemeye çalışırken çok sık kesilen elektriklerin de işin tuzu biberi olduğunu söyledi. Tüm Evrenseki esnafı adına açıklama yapan esnaf sözcüsü; “ Elektrik faturamızı bir gün geciktirdiğimizde hemen kesmeye geliyorlar. Aç-kapa parasını tahsil etmek için eleman sıkıntısı çekmeyen kurum, enerji sıkıntısını çözmek için teknik eleman bulamadığını bahane ediyor. Bu eylemdeki amacımız turizme zarar vermek değil çünkü hepimiz turizmden ekmeğini kazanan insanlarız. Giderimiz ağır ama kazancımız giderimizi karşılamıyor. Üstüne üstlük iş yapacağımızı umduğumuz zaman diliminde de kesilen elektrikler bizleri canımızdan bezdirdi. Tek dileğimiz yetkililerin sesimizi duymasıdır” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı