Advert

MATSO’nun Organizasyonunda Manavgat ve Güvenlik Konusu Ele Alındı

MATSO tarafından organize edilen “Manavgat Ve Güvenlik” konulu toplantıda, son zamanlarda ilçede meydana gelen olaylar ile fısıltılarla yayılan ve halkı tedirgin eden konular ele alındı.

MATSO’nun Organizasyonunda Manavgat ve Güvenlik Konusu Ele Alındı
Bu içerik 24 kez okundu.
Advert

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO)’nun organizasyonunda Manavgat ve güvenlik konulu toplantı düzenlendi. MATSO Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda son zamanlarda ilçede meydana gelen olaylar ile fısıltılarla yayılan ve halkı tedirgin eden konular ele alındı. Toplantıya Antalya İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Belediye Başkanı Şükrü Sözen, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Taşkıran,   MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş,  Meclis Başkanı Kerim Erdem, ilçede bulunan sivil toplum kuruluşları başkanları, MATSO yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile daire amirleri ve muhtarla katıldı.

 

Boztaş, “Bilgi Kirliliği Manavgat’a Zarar Veriyor”

 

Toplantının açılışında konuşan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş son günlerde Manavgat yaşanan olayların ardından çıkan dedikodu ve bilgi kirliliğinin ilçeye zarar vererek halkı tedirgin ettiğini, bu konuların masaya yatırılarak çözülmesi amacıyla böyle bir toplantıyı organize ettiklerini söyledi. İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul’un Manavgat’ta görev yaptığı yıldan bu yana kendisini Manavgatlı görerek her türlü organizasyona katıldığını hatırlatan Boztaş, “Sayın müdürümüz bizim bir büyüğümüz ve Manavgatlı hemşerimiz olarak bu günde önemli işlerini bir kenara bırakarak ilçemize geldiler.  Kendisine Manavgat adına teşekkür ediyorum” dedi.  

 

 

İl Emniyet Müdürü Tonbul; Manavgat’ta Kom’u Kuracağız

 

Antalya İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, yıllarca Manavgat’ta emniyet müdürlüğü görevi yaptığını ve Manavgat’ın kendisi için özel bir yeri olduğunu belirterek “Doğuştan değil ama gönülden Manavgatlıyım” dedi.  Antalya İl Emniyet Müdürlüğü olarak Manavgat’taki tüm olayları çok yakından izlediklerini kaydeden Tonbul, “Manavgat’ımızın en küçük bir sorunu ve kederi bizim sorunumuzdur.  Manavgat’ta olan her sorundan haberimiz var. Bunların sırası zamanı vakti geldiğinde gerekli işlemler yapılacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Suç ve suçlu varsa bunun la mücadele etmek bizim asli görevimizdir. Manavgatlımızın içi rahat olsun. Önümüzdeki süreçte yer konusunu da çözerek Manavgat’ta Kaçakçılık Ve Organize Suçlar Bürosunu açarak uyuşturucu, kaçakçılık gibi suçlarla yerinde mücadele edeceğiz. Manavgatlı bunu müjde olarak algılayabilir” diye konuştu.

 

Yaklaşık 10 Yıl Önce Manavgat’ta Görev Yaparken Aynı Dedikodular Çıkmıştı

 

Yaklaşık 10 yıl önce Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü görevi yaptığını hatırlatan Tonbul, benzeri dedikodularının o dönemde de çıktığını ve çıkan asılsız haberler üzerine basın toplantısı yaptığını söyledi. Tonbul,”en fazla mücadele dallarında birisi de uyuşturucudur. Maalesef uyuşturucu kullanma yaşı dünyada olduğu gibi ülkemiz de de düşüyor. Sorunun tamamıyla polisiye tedbirlerle çözülmesi imkânsızdır.  Bu konuda daha fazla eğitimler verilmesi gerekiyor” dedi.

 

Manavgat’ta Mobese Sistemi Tam Anlamıyla Kurulmalıdır

 

Türkiye genelinde mobese sisteminin ilk olarak Antalya’nın Korkuteli İlçesi’nde kurulduğuna dikkat çeken Tonbul,  Manavgat’ta mobese sistemin yok deneck kadar  yetersiz olduğunu ve tam anlamıyla kurulamamsının düşündürücü olduğunu ifade etti. Sistemin kurulmasıyla ilçede suç oranın daha da azalacağına işaret eden Cemil Tonbul, sisteminin tam anlamıyla kurulması için ilçe yetkilerini göreve davet etti.  Tonbul, "günümüzde bir kamera emniyet tedbirleri konusunda olmazsa olmazlarındandır. Manavgat’ın bu sorunu taşın altına elini bir bütün olarak koyarak çözmesi gerekir” diye konuştu.

 

İlçe Emniyet Müdürü Taşkıran; “Suç Oranlarında Geçen Yıla Göre Düşüş Var”

 

Daha sonra İlçe emniyet müdürü İsmail Taşkıran ise Manavgat’ın bir il konumunda bir şehir olduğunu belirterek ilçede işlenen suçların oranında düşüş yaşandığını söyledi. Taşkıran nüfusta artış olmasına rağmen suçlarda düşüşün yaşandığını kaydetti.

İlçe Jandarma Komutanlığı Merkez Karakol Komutanı üsteğmen Seçkin Zafer, jandarma bölgesinde işlenen suç oranlarında düşüş olduğunu belirterek bunda jandarmanın faaliyete geçirdiği “Komşu kollama” gibi birçok projenin etkili olduğunu söyledi. Jandarma bölgesinde suç oranlarındaki yüzde 50 düşüşün olduğuna dikkat çeken Üsteğmen Zafer, suç oranlarında daha da düşüş beklediklerini ifade etti.

 

Kaymakam Bulgurlu; Kentli Olmanın En Büyük Düşmanı Bilgi Kirliliğidir

 

Toplantıyı organize eden MATSO yönetimine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, toplatının amacına ulaşmasını diledi. Şehir olan Manavgat’ın büyükşehir yasasının faaliyete geçmesinden sonra bütünü ile bir kent olduğunu söyleyen Bulgurlu, “Kent olmanın en önemli argümanlarından biri de kurumsal olarak çalışmak, kanun ve kurallara uymaktır. Kent kültürünün en büyük düşmanı da bilgi kirliliğidir. Bilgi kirliliğe kent içerisinde suç işlemek isteyen insanlara fırsat verir” dedi. Halkı tedirgin eden bilgi kirliliğin ilçe turizmine de zarar verebileceğine işaret eden Kaymakam Bulgurlu, vatandaşların hürlü konuda duydukları ve bildiklerini gerekli mercilere aktarması istedi. İlçede suç işleme oranlarının düştüğüne dikkat çeken Bulgurlu, bunda ilçede uygulanan preje ve eğitimlerin önemli olduğunu belirtti. Bulgurlu, ilçede mobesenin tam anlamıyla kurulması ve vatandaşların daha da duyarlı olması halinde suç oranlarının daha da düşeceğini kaydetti.

Sözen, Sorunları Manavgatlılık Ruhuyla Çözmemiz Gerekiyor

 

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, başarının ekip ruhuyla çalışmaktan geçtiğiniz belirterek Manavgat’ta ekip ruhunun oluşturulamadığını ekip ruhunun oluşturulması ile sorunların çözülebileceğini söyledi.  Toplantıyı düzenleyen MATSO yönetimine teşekkür eden Sözen, “biz Manavgat olarak tam bir ekip ruhu oluşturamıyoruz. Ben kendimde öz eleştiri yapıyorum. Kentin sorunlarını çözmek için ekip ruhu ile birbirimizi kırmadan bir araya gelip toplantılar düzenlememiz gerekiyor. Manavgatlılık ruhunu oluşturmamız gerekiyor” dedi. Mobesenin ekonomik boyutu konusunda Emniyet Müdürlüğü tarafından bir rapor hazırlanarak sivil toplum kuruluşları dahil edilmesi gerektiğini söyleyen Sözen, Manavgat Belediyesi olarak üzerlerine düşecek bölümün sözünü verdi.  Sözen, ilçede emniyet personelinin yetersizliğine vurgu yaparak Tonbul’dan destek istedi. Irmak kenarlarında 50 güvenlik görevlisinin çalıştığını kaydeden Sözen, sahil bölgesi için ise 200 kişiden oluşan ek güvenlik elamanı ihalesi yaptıklarını belirtti.

Ardından oda başkanları, mahalle muhtarları ile gazeteciler söz alarak, ilçenin çeşitli yerlerindeki güvenlik sorunlarına değindiler.  Toplantı sonun MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş ve Meclis Başkanı Kerim Erdem tarafından Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul’a plaket ve Çiçek takdim edildi. 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı