Advert

100 YETİME 100 BİSİKLET BAĞIŞ KAMPANYASI

Beyaz Lale Manavgat Engelliler Yaşlılar ve İhtiyaç Sahipleri Derneği, Soma’da maden faciasında hayatlarını kaybeden ailelerin çocuklarına yardım elini bir kez daha uzatarak yetim ve öksüz kalan çocuklar için “Bisiklet Bağış Kampanyası” başlattı.

100 YETİME 100 BİSİKLET BAĞIŞ KAMPANYASI
Bu içerik 675 kez okundu.
Advert

“100 Yetime 100 Bisiklet Bağış Kampanyası’nı” Soma’daki Dernekler Masası’nda görevli yetkililerin isteği doğrultusunda düzenlediklerini ifade eden Dernek Başkanı Beyhan Mekteplioğlu, “Soma’daki izlenimlerimiz sonucunda Kaymakamlık Dernekler Masası yetkililerinden resmi kayıtlara göre 486 yavrumuzun yetim kaldığını öğrendik. Bu acı hepimizin yüreğini dağladı. Cenab-ı Hakk’ın, “Mallarınız ve çocuklarınız sizin için birer imtihan vesilesidir” Hadis-i Şerif-i’nden yola çıkarak; Ne yapabileceğimizi sorduk. Yetkililer de devlet, acılı ailelere elinden geldiğince destek veriyor aileler alınan bu destekle öncelikli sorunlarını çözüyorlar. Çocuklara sıra pek gelmiyor, okullar tatile girmeden bir karne hediyesi olarak düşünün ve ‘çocukları sevindirin’ dediler. 100 yetime 100 bisiklet bağış kampanyamız böylece ortaya çıkmış oldu” diye konuştu.

 

SEVGİNİ İYİLİKLE GÖSTER

Manavgat’ın sosyal yapısının, bu tip bağış ve yardımlar için yeterli donanıma sahip olduğu düşüncesinde olduğunu ifade eden Mekteplioğlu, Manavgat halkını kampanyaya destek vermeye davet etti. Bisikletler, dernek başkanı ve üyeler tarafından bizatihi yerinde teslim edilecektir. Kaymakamlık Makamının ‘olur’yazısıyla başlatılan bağış kampanyasına bağışta bulunacak vatandaşlara üzerinde T. C Kimlik Numarası yazılı dernek makbuzu verilecektir.

 

 

 

İRTİBAT NUMARASI

100 yetime 100 bisiklet bağış kampanyasına katkı vermek isteyen vatandaşlarımız, Beyaz Lale Manavgat Engelliler Yaşlılar ve İhtiyaç Sahipleri Derneği Yönetim Kurulu üyesi Mine Yıldırım’ın ( 0544 / 904 58 63 ) No.lu telefon numarasını arayarak irtibata geçebilirler.

Facianın ardından topladıkları yardım ve bağışlarla Soma’ya Manavgat’tan ilk giden yardım derneği olan Beyaz Lale Engelliler Yaşlılar ve İhtiyaç Sahipleri Derneği Başkanı Beyhan Mekteplioğlu ile yönetim kurulu üyelerİ beraberlerinde götürdükleri bağışları ev ev dolaşarak ihtiyaç sahiplerine teslim etmişti.

 

 

“ UNUTMAYINIZ BUGÜN ONLARA YARIN BİZLERE”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası