Advert

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEMİZ HAD SAFHADA

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün 2014 yılının ilk 6 ayında uyuşturucu madde satın almak, bulundurmak ve ticaretini yapmaktan şüpheli 80 şahıstan adli işlem sonrası sadece 4'nün tutuklandığı bildirildi. 76 şahsın adli mercilerce denetimli serbestlik kar

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEMİZ HAD SAFHADA
Bu içerik 437 kez okundu.
Advert

Manavgat İlçe Emniyet Müdürü İsmail Taşkıran, İlçe Jandarma Komutanı jandarma Binbaşı Murat Koçanlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Keklik veManavgat Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) Müdürü Ali Hakan Öz ile birlikte basın toplantısı düzenledi. 
 

GÜVENLİK ZAAFİYETİ YOK

 

Son günlerde Manavgat’ta dilden dile dolaşan bilgi kirliliğinden rahatsızlık duyduklarını dile getiren Müdür İsmail TaşkıranManavgat'ta uyuşturucu ile yaptıkları mücadele ile ilgili bilgilendirme yaptı. Son günlerde kayıp olan Manavgat Irmağı'nda çıkarılan 2 erkek cesedi ile kamuoyunda aslı astarı olmayan dedikoduların olduğunu belirten Taşkıran, ırmaktan çıkarılan 2 erkek cesedi ile ilgili net otopsi raporlarının belli olmadığını, vatandaşların kulaktan duyma bilgilere itibar etmemesi gerektiğini kaydederek, güvenlik zafiyetinin olmadığını söyledi. 
 

HER OKULUN POLİS

ABİSİ VE ABLASI VAR

 

Manavgat’ın nüfus yoğunluğu bakımından 35 ilden önde olduğunu hatırlatan Taşkıran, turizm şehrinin suç oranı bakımından en huzurlu ve en güvenli yerlerden biri olduğunu söyledi. 
Manavgat'ta okul önlerine uyuşturucu tacirlerinin yaklaşmaması için sıkı kontrol ettiklerini belirten Taşkıran Anne Gözün Arkada Gözün Kalmasın Projesi” kapsamında 24 okulda 48 bay ve bayan polisin görev yaptığını ifade etti. 
 

MAHKEME KARARLARINA

SAYGI DUYMALIYIZ

 

lk 6 ayda uyuşturucu madde satın almak, bulundurmak ve ticaretini yapmaktan 80 şüpheli şahıs hakkında adli işlem yapılmasına karşı sadece 4'nün tutuklandığına dikkat çeken Taşkıran, 80 kişinin sabahtan akşama değil, aylarca süren teknik takiple yargı karşısına çıkarıldığını kaydetti. Taşkıran, "Uyuşturucu tacirleri zula diye tabir edilen yerlerden çıkardıkları zehirlerini satarken yanlarında 5 gram, 10 gramla yakalanıyor. Adli mercilerde de satıcı değilim, içiciyim diyerek denetimli serbestlikle bırakılıyor. Satıcılar, yanlarında uyuşturucu madde ve hassas terazi ile yakalanırsa o zaman sesleri çıkaramıyor. Uyuşturucu ile mücadelede cezalar caydırıcı olursa hiç kimse satmaya da, üzerinde bulundurmaya da ve içmeye de cesaret edemez" diye konuştu. 
 

YASADAKİ BOŞLUK

HÜKÜMETİN GÜNDEMİNDE

 

Taşkıran, geçen yılda Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün uyuşturucu madde satın almak, bulundurmak ve ticaretini yapmaktan 190 şüpheli şahıs hakkında adli işlem yapıldığını bunun 22'sinin uyuşturucu madde ticareti yapmaktan tutuklandığını ve 168'nin ise denetimli serbestlik kararı ile serbest kaldığını söyledi. 
Taşkıran, jandarma bölgesinde ise 26 kişinin uyuşturucu madde satmaktan tutuklandığını, 126'nın denetimli serbestlikle serbest kaldığını ve toplamda da 58 kilogram 98 gram ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirildiğini kaydetti. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası