Advert
Advert
Advert

KOORDİNATÖR ŞAHİN MUHTARLARLA BULUŞTU

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü Ömer Şahin, Manavgat Merkez dışındaki Mahalle Muhtarlarıyla tanışma ve durum değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

KOORDİNATÖR ŞAHİN MUHTARLARLA BULUŞTU
Bu içerik 11 kez okundu.
Advert

MATAB Hizmet Binasında gerçekleştirilen ve 87 muhtardan 77sinin hazır bulunduğu toplantıda, mahallelerin acil çözüm bekleyen sorunları ve bu sorunların çözüm yolları ele alındı.

Koordinatör Şahin 10 gün içerisinde Manavgat merkezde bulunan ASAT binasının hizmet vermeye başlayacağını, muhtarların sorunlarını dilekçe ile ilgili birime bildireceğini söyledi.

ŞAHİN “MANAVGAT BELEDİYESİ GÖREV VE YETKİLERİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMA VE TASARRUFUMUZ OLAMAZ”

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü Ömer Şahin, Manavgat Merkez dışında kalan Mahalle Muhtarlarıyla tanışma ve durum değerlendirme toplantısında bir araya geldi. MATAB Hizmet Binasında gerçekleştirilen ve 87 muhtardan 77sinin hazır bulunduğu toplantıda, Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörlüğünün görev ve yetkileri, mahallelerin acil çözüm bekleyen sorunları ve bu sorunların çözüm yolları ele alındı. Kanalizasyon ve sinek Muhtarların ortak sorunu olarak dikkat çekerken, kısa bir açıklama yapan Şahin, köylerin sorunlarına genelde vakıf olduğunu belirterek “Ekiplerimizi oluşturmuş bulunuyoruz. Öncelikle mevcut kanalizasyonlarda iyileştirme yapıldıktan sonra yeni projeleri hayata geçirerek kanalizasyonu sorun olmaktan çıkaracağız” dedi.

Şahin 10 gün içerisinde Manavgat merkezde Asım Okur Parkı içerisinde bulunan ASAT binasının hizmet vermeye başlayacağını, muhtarların sorunlarını dilekçe ile ilgili birime bildirmelerinin ardından sorunların çözüme kavuşturulacağını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından sadece CHP ve MHP’nin kazandığı ilçelere koordinatör atandığı yolunda aslı astarı olmayan söylemlerin yayılmaya çalışıldığına dikkat çeken Manavgat Koordinatörü Ömer Şahin, “Antalya Büyükşehir belediyesi tarafından Büyükşehir belediyesinin hizmetlerinin yerinde takibi amacıyla parti gözetilmeksizin Antalya’nın tüm ilçelerine koordinatör ataması yapılmıştır. Bizim Manavgat Belediyesi’nin görev alanları ve yetkileri ile ilgili bir çalışmamız veya tasarrufumuz yok. Büyükşehir Yasası Antalya Büyükşehir Belediyesinin ve Manavgat belediyesinin yetkilerini ve sorumluluk alanlarını açıkça belirtmektedir. Manavgat Belediye Başkanı kendi görev alanındaki yerlerde çalışma yapacaktır. Biz sadece Antalya Büyükşehir Belediyesinin Manavgat’ta yapacağı hizmetleri takip edeceğiz” dedi.

Toplantının ardından kısa bir değerlendirme yapan Şahin, Manavgat merkez mahalleler dışında kalan muhtarlarla tanışmak ve aciliyet arzeden sorunların görüşülerek belirlenmesi amacıyla bir araya geldiklerini belirterek “Hem bizim hem muhtarlarımızın açısından yararlı bir toplantı olduğuna inanıyorum. Muhtarlarımız bundan böyle işleyişin nasıl olacağını öğrenmiş oldular. Bizlerde acilen çözüm bekleyen sorunların neler olduğunu, bu sorunların çözümü için neler yapabileceğimiz konusunda muhtarlarımızla ve birim amirlerimizle görüş alış verişinde bulunmuş olduk. Hizmet binamıza taşındıktan sonra bu toplantıları daha sık yapacağız. Böylelikle hangi sorunların üstesinden gelmişiz, neler yapılması gerekiyor ve neler yapabilmişiz bunu daha açık görmüş olacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak Manavgat’a daha iyi ve sağlıklı hizmeti nasıl verebiliriz düşüncesi dışında bir amacımız yok” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MANAVGAT BELEDİYESPOR LİRDERLİĞİNİ KORUDU
MANAVGAT BELEDİYESPOR LİRDERLİĞİNİ KORUDU
MANAVGAT DRAGON FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİ İLE SON BULDU
MANAVGAT DRAGON FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİ İLE SON BULDU