Advert

Ağrı'da hem BDP hem AK Parti itiraz etti!

Seçimlerin yenilendiği illerden olan Ağrı'da oy verme işlemi sona ererken hem BDP hem AK Parti seçim kurullarına itirazda bulundu...

Ağrı'da hem BDP hem AK Parti itiraz etti!
Bu içerik 64 kez okundu.
Advert

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından seçimlerin iptal edildiği 13 yer ile ara seçim yapılmasına karar verilen Gömü'de seçmenler bugün, sandık başına gitti. Ağrı’da oy verme işlemi sona ererken, sandıkların 17.00’da kapanacağı Yalova’da sonucun 18.30 sularında belli olması bekleniyor.

AKP ile BDP arasında tartışmalara neden olan Ağrı’da, oy verme işlemi 07.00’da başladı ve 16.00’da sona erdi. Katılımın yüksek olduğu seçim sırasında, büyük bir gerginlik yaşanmadı.

HEM BDP HEM AK PARTİ İTİRAZ ETTİ!

AKP, bazı kişilerin parti rozetiyle oy verilen sınıflarda bulunduğu ve olması gerekenden fazla parti müşahidinin görev yaptığı iddiasıyla İlçe Seçim Kurulu’na itirazda bulundu.

BDP Ağrı Belediye Başkan adayı Sırrı Sakık ise güvenlik önlemlerinden şikayet etti  ve Yüksek Seçim Kurulu’na itirazda bulunduklarını açıkladı. Sakık, oy kullanılan sınıfların kapısında polislerin beklediğini ve bunun 14 metre kuralına aykırı olduğunu ifade etti.

Sandıkların kapanmasının ardından oylar çuvallanarak, sayımın yapılacağı kapalı spor salonuna gönderildi.

YALOVA'DA SANDIKLAR 17.00'DA KAPANIYOR

AKP ile CHP arasında çekişmeye sahne olan Yalova da bugün sandığa gitti. Yalova’da oy verme işlemi saat 17.00’da sona erecek. Yalova’nın birçok noktasında tansiyon yükselirken, 3 kişi gözaltına alındı.

Oy kullanılan her noktada, sandık gözlemcilerinin yanı sıra milletvekilleri AKP ve CHP’den milletvekilleri de bulundu. Yalovalılar, 15 okul ve bi cezaevinde oy kullandı. Yalova’da kesin olmayan seçim sonuçlarının 18.30 sularında belli olması bekleniyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı