Advert

MANAVGAT DRAGON FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

Manavgat Titreyengöl Mevki’nde yapılan Manavgat Belediyesi Dragon Festivali, yarı final ve final yarışları ve ödül töreni ile sona erdi.

MANAVGAT DRAGON FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ
Bu içerik 55 kez okundu.
Advert

 gündür liseler, Sivil Toplum Örgütleri, Kamu Kurumları ve Otellerin yarışları ve eğlenceli etkinliklerle devam eden Dragon Festivali’nin son günü de Manavgat halkının yoğun ilgisine sahne oldu. Yarışlar öncesinde Manavgat Halk Eğitim Merkezi Mehteran Bölüğü bir sunum yaptı. Kıran kırana geçen yarı final yarışlarından sonra final yarışları yapıldı.

 

LİSELER, OTELLER, STK’LAR ve KAMU KURUMLARI

 

Yarışlarda liseler kategorisinde Şelale Lisesi 1’inci, MATSO Denizlicilik Anadolu Lisesi 2’inci, STK’lar kategorisinde Eskişehir Kızılay 1’inci, TİSOYAB Kadınlar Takımı 2’inci, Oteller Kategorisinde Nashira Otel 1’inci, Otium Seven Seas 2’inciliği elde etti. Centilmenlik yarışında ise yine MATSO Denizcilik Anadolu Lisesi 1’inci olurken Evliya Çelebi Lisesi 2’inciliği elde etti. Kamu Kurumları arasında yapılan yarışlar ise heyecanlı anlara sahne olurken Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in önderliğini yaptığı Manavgat Belediye Başkanlığı Takımı 1’inci, Manavgat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Takımı ise 2’inci oldu.

 

 

ÖDÜL VE MADALYALARINI ALDILAR

 

1’inci ve 2’inci olan tüm takımlara ödüllerini Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, TİSOYAB Başkanı Hüseyin Aydoğan, Eskişehir Belediyesi Spor Koordinatörü Turgay Aladağ, Milli Eğitim İlçe Müdürü Muammer Sarıdemir, Akdeniz Üniversitesi Öğretim Görevlisi Engin Derman, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Öz, Tarım İlçe Müdürü Yeşim Demirtaş verdi. Kupa ve katılım sertifikalarının verilmesinden önce bir konuşma yapan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Dragon Festivali’nin Manavgat turizmine canlılık getirdiğini söyledi. Festivalin düzenlemesine katkı sağlayan TİSOYAB, Akdeniz Üniversitesi ve Eskişehir Belediyesi Spor Koordinatörlüğü ile tüm katılımcılara teşekkür eden Başkan Sözen, Dragon sporunun daha çok tanıtılması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

 

TURİZME CANLILIK GETİRDİ

 

Festivalin Titreyengöl Bölgesi’nde yapılmasının da ayrıca önemli olduğunu dile getiren Sözen, “Sorgun Bölgesi Manavgat’ta ilk turizme açılan yerdir. Bizim gözbebeğimiz olan bir turizm bölgesinde bu etkinliğin yapılması çok anlamlıydı bizim için. Ve biz bunu gerçekleştirdik. Önemli olan sporun birleştirici gücünü ortaya koymaktır. Manavgat halkı Dragon sporunu çok sevdi. Elbirliği ile Manavgat’ta bu sporu yaygınlaştıracağız” dedi. Ödüllerin verilmesinden sonra dünyaca ünlü Avrupa Şampiyonu Ali Komşusu bir Flyboard gösterisi sundu. Manavgat halkı ünlü şovmenin sunumunu nefeslerini tutarak izledi. Sporcu kişiliği ile tanınan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise son olarak bir jetski gösterisi sundu. Başkan Sözen’in su üstünde yaptığı gösterisi büyük alkış aldı.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı