Advert

BUDAK MİLLETVEKİLİ ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, 26’ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimi için aday adaylığı başvurusunu yaptı.

BUDAK MİLLETVEKİLİ ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI
Bu içerik 123 kez okundu.
Advert

Türkiye’de Anayasal kurallar ve hukukun işlemediğinin, hükümet kurulması sürecinde bir kez daha ortaya çıktığını vurgulayan Budak,  “Siyasi ahlak olmazsa, hiçbir kural işlemez. AKP’nin Türkiye’ye yaşattığı budur. Siyasi ahlakı egemen kılmak, hukukun üstünlüğünü yeniden tesis etmek, yoksulluğu, yolsuzluğu ortadan kaldırmak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

CHP’li Budak, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak Genel Seçim için hazırladığı dosyayı CHP Genel Merkezi’ne teslim ederek, milletvekili adaylık başvurusunu yaptı. Başvurusunun ardından bir açıklama yapan Budak, 7 Haziran seçimlerinde yurttaşların, AKP’nin “tek adam” kontrolündeki iktidarına son verdiğini, uzlaşma ile Türkiye’nin içine sürüklendiği hukuksuzluk ortamından çıkarılmasını, wwwkrasi ve özgürlüklerin yeniden kurulmasını istediğini vurguladı. CHP’nin halkın mesajı doğrultusunda koalisyon kurulması için samimi bir çaba yürüttüğünü, her türlü seçeneği masaya taşıdığını vurgulayan Budak, “CHP olarak biz halkın mesajını aldık ve hükümet kurma masasına oturduk. Oy hesaplarını bir kenara bırakarak, ‘Önce Türkiye’ dedik. Bütün seçenekleri görüşmeye hazır olduğumuzu ifade ettik. Ancak iyi niyetli çabalarımız karşılık bulmadı. Çünkü, Cumhurbaşkanı hükümet kurulmasına engeldi ve engelledi. Saygısız ifadelerle ve anayasal kuralları hiçe sayarak, halkın iradesini hiçe sayarak,  Partimiz CHP’ye görev vermedi. Çünkü 7 Haziran seçimlerinin sonuçlarını başından beri reddetti. AKP de halkın çağrısına değil, O’na kulak verince Türkiye bir erken seçime sürüklendi. Halkımız saray kontrollü AKP hukuk tanımazlığının ve halkın iradesine saygısızlığın hesabını mutlaka soracaktır” dedi.

 

SİYASİ AHLAK OLMADAN OLMAZ

 

Hükümet kurulamamasının Türkiye’ye ağır bir fatura çıkardığını ancak bu tablonun AKP’nin umurunda olmadığını vurgulayan Budak, “AKP, ‘3 Y’yi yok edeceğiz diyerek iş başına geldi. Neydi bunlar? Yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar. 13 yıllık tek başına iktidarın sonucu nedir? Yoksulun daha yoksul olduğu, yolsuzluğun zirve yaptığı, yasakların her yanı sardığı bir Türkiye. Türkiye’de Anayasa devre dışı durumda. Bunların temel nedeni siyasette ahlakın egemen olmamasıdır. Çünkü ahlakın geçerli olmadığı yerde hiçbir kural, hiçbir değer geçerli olmaz. Türkiye, bugün bunun sancılarını yaşıyor. Siyasi ahlakı geçerli kılmadıkça Türkiye nefes alamaz” dedi.  Budak şöyle devam etti:

 

BİR DERS YETMEDİ İKİNCİ DERS İÇİN SANDIK BAŞINA

 

“AKP, Türk halkının sırtına, 300 bin atanamayan öğretmenin sırtına, ürünü para etmeyen üreticinin sırtına, taşeron işçilerin,  asgari ücretli gençlerin, işsiz gençlerin sırtına ağır bir yük bindirdi. Kendi hesaplarının faturasını halka ödetmek istiyorlar. Halkımız, 7 Haziran’da hukuksuzluğu hukuk haline getiren, yolsuzluğa kol kanat geren, Türkiye’yi uçuruma sürükleyen AKP’ye bir ders verdi. Ama AKP bu dersi almak istemiyor.  Cumhurbaşkanı ile birlikte kendi keyfi iktidar arayışları için ülkeyi erken seçime sürüklüyorlar. Demek ki, AKP’ye bir ders yetmemiş. O zaman ikinci ders için 1 Kasım’da sandığa gideceğiz.  AKP’ye ikinci dersi yine sandıkta vereceğiz. Yurttaşlarımız, ‘Önce Türkiye’ yerine, ‘önce sarayım, önce biz’ diyenlere gereken dersi bir kez daha verecektir.”

 

ANTALYA’YA SÖZÜMÜZ VAR

 

Antalya’ya 7 Haziran seçimlerinde bir çok söz verdiklerini hatırlatan Budak, “7 Haziran’da Antalyalı hemşehrilerimize ‘Yaşanacak bir Türkiye için yaşanacak bir Antalya için sözümüz var çözümümüz var’ dedik. Halkımız da bize bir yol açtı. Ancak, siyaseti Türkiye için değil kendileri için yapanlar bu yolu tıkadı. Antalya’nın, Antalya doğasının, Antalya turizminin acil çözüm bekleyen sorunları var. 13 yıldır Antalya’yı oyalayanların, müjdeler verip yerine getirmeyenlerin Antalya’ya vereceği bir şey yoktur. Şimdi Antalyalı yurttaşlarımıza verdiğimiz sözü yerine getirmek için 1 Kasım’da bir kez daha destek istiyoruz” dedi.  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı