Advert

SÖZLERİNİ TUTMALARINI BEKLİYORUZ!

DİSK’e bağlı Tüm Emekli-Sen Manavgat Temsilciliği, Emekliler Haftası ve Sivas Katliamının 22. Yıldönümü nedeniyle Perşembe günü saat 17.00’de Cumhuriyet meydanında basın açıklaması yaptı.

SÖZLERİNİ TUTMALARINI BEKLİYORUZ!
Bu içerik 102 kez okundu.
Advert

Manavgat Tüm Emekli-Sen Yönetim Kurulu adına açıklamayı Salih Özdemir yaptı. Özdemir; “ TBMM'de çoğunluğu bulunan üç partiyi emeklilere verdikleri sözleri tutmaya çağırıyoruz. Sözünüzü tutun ve emeklilere bayram ikramiyesi verilmesi için yasa çıkararak işe başlayın!” diyerek siyasi partileri göreve çağırdı.

 

“Hiç kuşku yok ki, muhalefet patilerinin bu alandaki vaat ve sözlerinin en önemlileri emeklilerin ekonomik ve sosyal durumlarını iyileştirmeye yönelik olanlarıdır. Önceki dönem muhalefette bulunan üç partinin verdiği bu sözlerin ortak amacı, emeklilerin sorunlarını çözmek ve onları rahatlatacak düzenlemeler yapmak olduğuna göre, bu gün toplam milletvekili sayıları parlamento çoğunluğu olan, bu üç partinin TBMM’de birlikte hareket etmelerinin ve verdikleri sözleri yerine getirmelerinin önünde herhangi bir engel kalmamıştır. Dolayısıyla, verdikleri sözleri uygulamaya koyacak adımları atmaları ve gerekli yasal düzenlemeleri yapmaları, kendilerine inanmış ve oy vermiş milyonlarca yurttaşın beklentisidir. Başta Cumhuriyet Halk Partisi ile onun Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu bu konuda misyon üstlenmeye ve diğer iki partiyi ikna ederek, sağlayacakları birliktelikle iktidar ile güdümündeki yandaş medyanın manipülasyonlarla, muhalefet partilerinin söylediklerini yapamayacaklarına inandırılmış, Türkiye insanının, söylenenlerin gerçek olmadığını anlamasını ve 11 milyon emekliye şeker bayramında beklediği ikramiyenin verilmesini sağlayacak olan kanunu ivedilikle TBMM’den çıkarmaya çağırıyoruz” dedi.

 

Sıvas olaylarına da değinen Özdemir, “Bildiğiniz üzere bugün, 2 Temmuz 1993’te Sivas Madımak’ta 33 canın katledilişinin 22. Yıl dönümü. İnsanlık dışı bir şekilde inançlarından dolayı 33 insanımız diri diri yakılarak katledilmişti. 22 yıl geçmesine karşın vicdanlarımız hala sızlamakta. Çünkü gerektiği gibi yargılama yapılmamış, caniler gerektiği gibi cezalandırılmamıştır. Bir daha böyle acılar yaşanmasın ve unutulmasın diye Madımak derhal “utanç müzesi” haline getirilmelidir. Madımak Katliamında yaşamlarını yitiren canlarımızı bir kez daha saygıyla anıyoruz.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?