Advert

HALK MÜZİĞİ KOROSU GÖNÜLLERİ FETHETTİ

Manavgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu Atatürk Kültür Merkezinde(AKM) Halk ile buluştu. 2 saat süren konsere konuklar gönüllerince eğlenerek evlerine mutlu döndüler.

HALK MÜZİĞİ KOROSU GÖNÜLLERİ FETHETTİ
Bu içerik 136 kez okundu.
Advert

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün bünyesinde oluşturduğu Türk Halk Müziği Korosunun Koro şefi Onur Gök önderliğinde verdiği konser AKM salonunu dolduranlara neşeli, duygusal dakikalar yaşatırken konuklar koronun söylediği yöresel türkülerle hem geçmişi yaşarken hem de memleketlerinin nağmelerini dinlediler.

 

 

MUHTEŞEM BİR GECEYDİ

 

Türkiye’nin dört bir yanından türkülerin seslendirildiği Türk Halk Müziği korosunda 18 bayan, 12 erkek, 8 saz ekibi ve 1 koro şefi olmak üzere 39 sanatçı görev aldı. Halk Müziği korosunun seslendirdiği türküler hem koro halinde hem de solo olarak konuklara yansırken geceye katılan davetlilerde duygu yüklü ezgilerle koroya zaman, zaman alkışlarla zaman, zaman da sesleriyle eşlik etme mutluluğuna ortak oldular. Konserde ayrıca Halk oyunları ekipleri de yöresel türkülere oyunlarıyla eşlik ederek alkışlandılar.

 

 

SANATSEVERLER YER ALDI

 

 

Atatürk Kültür Merkezinde Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan Manavgat Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu konserine İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıkaya, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Geyikoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürlük personeli, Ticaret Lisesi Müdürü Ahmet Acar ve gönül dostu, musiki sevdalısı vatandaşlar katıldı. Konser bitiminde herkes sanatçılara ve koro şefi Onur Gök'e teşekkür ederken yaptırdıkları çiçek buketlerini vermenin heyecanı içerisindeydiler.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası