Advert

Fotoğraf Sanatçısı Teberik Kölgeli’den AKM’de MANAVGAT’TAN SİDE’YE AYDINLIK İZLER SERGİSİ

Sekiz yıldır fotoğraf sanatıyla ilgilenen Teberik Kölgeli Manavgat’ta ki çalışmalarında Side’nin etkisi altında kalarak Manavgat ve Side’yi anlatan çeşitli fotoğrafları kendine özgü kurallar çerçevesinde çekerek ortaya güzel eserler çıkardı.

Fotoğraf Sanatçısı Teberik Kölgeli’den AKM’de MANAVGAT’TAN SİDE’YE AYDINLIK İZLER SERGİSİ
Bu içerik 198 kez okundu.
Advert

Fotoğraf sanatçısı Kölgeli çektiği fotoğrafları bir sergi ile vatandaşların beğenisine sunmanın heyecanı ve sevinciyle Manavgat ve Side’nin güzelliklerini yansıtan 30 fotoğrafını Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) sergiledi.

 

İLGİ YOĞUNDU

Fotoğraf sergisi ;Açılışına ,Belediye Başkanı Şükrü Sözen,CHP ilçe başkanı Aliye Coşar,CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara,CHP Bursa Milletvekili Orhan Saıbal,Antalya Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Vahap Tuncer,Belediye başkan yardımcıları,bazı oda başkanları ve sanatsever vatandaşlar katıldı.

 

 

Açılış öncesinde verilen kokteyl’de Manavgat’ın protokol bürokratları, bazı Sivil toplum kuruluş başkanları,sanat severler ve vatandaşlar bir araya gelerek sohbet ettiler.

 

DOĞUM GÜNÜDE KUTLANDI

Fotoğraf sanatçısı Teberik Kölgeli'ye arkadaşları da sürpriz doğum günü pastası hazırlayıp bir buket çiöek vererek iyi ki doğdun dediler.Doğum günü pastasını sanatçı eşi Volkan,çocukları Orhun ve Ilgın ile birlikte kesti..Açılış kurdelesini başkan Şükrü Sözen ,Sanatçı,Milletvekilleri birlikte kesti.Açılışta ayrıca,İstek Yeditepe Manavgat koleji öğretmenlerinden Hatice Taşkıran,Dr.Hüseyin Ziyaettin ve sanatçının kızı Ilgın Kölgeli okudukları şiirlerle açılışa renk kattılar.

 

Fotoğraf sanatçısı Teberik Kölgeli'nin Fotoğraf sergisi, 04 – 11 Nisan 2016 tarihleri arasında AKM’de gezilebilecek.

 

 

TEBERİK KÖLGELİ KİM DİR ?

İlkokul, ortaokul ve liseyi aynı zamanda doğduğu şehir olan Adana’da tamamladı. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldu. Halen bir kamu kuruluşunda A sınıfı İSG Uzmanı olarak görevini sürdürmekte.Sekiz yıldır, fotoğraf sanatı ile ilgileniyor. Fotoğraflarında doğayı, insanı birinci plana alarak saygılı yaklaşımla yaşamın özünü fotoğraflarına işlemekten hoşlanıyor. Doğada; zamanı ve ışığı anlatmak için şiirsellik aramakta. Ulusal fotoğraf yarışmalarında ödülleri bulunuyor. Fotoğrafları beşi kişisel olmak üzere farklı sergi ve yayınlarda fotoğrafları izleyiciyle buluştu. Fotoğraf derneklerinde, fotoğraf gösterileriyle, söyleşilerde bulundu.

 

SERGİLERİ

 

Anadolu Işığı, Bir Dünya Kadın, Anadolu’nun Kalbi ANITKABİR, Mevsimlik Tarım İşçisi Olmak, Manavgat’tan Side’ye Aydınlık İzler .Mimar Mühendisler odasında yapılan fotoğraf eğitiminde, eğitimci ve fotoğraf yarışmalarında jüri üyesi olarak görev aldı. Ayrıca fotoğrafları Tabip Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası dergi ve kitaplarında yer aldı. Uluslar arası festivallerde sergileriyle katıldı.Uluslar arası fotoğraf çalışmaları yapan Sille Sanat Sarayı Fotoğraf Derneğinin üyesi olarak, çalışmalarına devam ediyor.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası