Advert

Şiirlerle Coştular

İlki geçen sene düzenlenen Manavgat şiir yarışmasının ikincisi Cuma günü Otogar Matso toplantı salonunda gerçekleştirildi. Her kesimden şiir sever şairlerin seçkin şiirlerini seslendirdiği gece konuklara mutlu saatler yaşattı.

Şiirlerle Coştular
Bu içerik 200 kez okundu.
Advert

Yaşamak Sanatı Gönüllüleri’nin, Ali Küçük’ün Paraf Mimarlık Şirketi sponsorluğunda ikincisini düzenlediği “ ŞİİRLERLE AŞK” konulu şiir gecesine Manavgatlılar yoğun ilgi göstererek şairlerin ve şiirlerin yarışını zevkle izleyip, dinlediler.

Yaşamak Sanatı Gönüllüleri başta yazar ve şair Dr. Hüseyin Ziyaettin olmak üzere, Esra İçgöz ve Kemal Başekmekçi ile birlikte gecenin kusursuz, zevkli ve renkli geçmesinde pay sahibi oldular.

JÜRİ ÜYELERİ

23 Şairin kendi veya ünlü Türk şairlerinin şiirlerini seslendirdiği  Manavgat 2. şiir yarışmasına 23 şair katılırken Aliye Gülay Akdağ(Namık karamancı fen lisesi Türk dili edeb.öğrt.) Başkanlığında, Hatice Taşkıran İstek koleji(Türkçe öğrt.),Yücel Aşkın Bahçeşehir koleji edebiyat öğrt),Muhammet Püseli (Namık karamancı fen lisesi türk dili edb.öğret.) den oluşan jüri  üyeleri  de ilk üç dereceye girecek şiirleri belirlemeye çalıştılar.

HER KESİMDEN ŞAİR VARDI

2.Şiir gecesinde kura ile belirlenen şiir okuma yarışmasına doktorundan, öğretmenine, iş sahibinden çalışanına, ev hanımından öğrencisine ve dernek başkanına kadar 23 şair ilk üç dereceye girmekten ziyade konuklara tatlı, mutlu anılar bırakmaya çalıştı.

Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonunda  ilk üç dereceye giren 1. İhsan Kuru, 2.Burhan Karaca, 3.Mustafa Can ‘a plaketleri  konuklar Osman Mülayim,Tevfik Köymen ve Manavgat Final okulları kurucularından Necmettin Özdemir tarafından verildi.

 

Şairlere katılım belgelerinin verilmesinin ardından katılımcılar ve geceyi organize edenlerin hatıra fotoğrafı çekinmesiyle Manavgat 2.şiir gecesi sona erdi.

 
 
 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı