Advert

İBRADI'DA FOTOMARATON HEYECANI BAŞLIYOR..

İbradı Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen '1.Torosların İncisi İbradı' Fotomaratonu 12 Haziran 2015 Cuma (Yarın) başlıyor.

İBRADI'DA FOTOMARATON HEYECANI BAŞLIYOR..
Bu içerik 84 kez okundu.
Advert

İbradı ve mahallelerinin ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtımı ve fotoğraf sanatını desteklemek amacıyla gerçekleştirilecek Foto maraton’a kayıtlar yarın sabah İbradı Belediyesi Muammer Aksoy Kültür Merkezi'nde başlayacak Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Federasyonu'nca (TFSF) tarafından da resmi olarak desteklenen  '1.Torosların İncisi İbradı' Fotomaratonu’na yarışmacılar eserlerini 21 Haziran 2015  Pazar günü saat 16:00 ya kadar teslim edebilecekler.

Profesyonel ve amatör tüm fotoğrafçıların katılımına açık olan Fotomaraton'a fotoğraf sanatçıları İbradı ve mahalleleri  Ormana, Ürünlü, Başlar, Çukurviran, Maşat, Düzlen,Üzümdere'de 12-21 Haziran 2015 tarihleri arasında çekecekleri en fazla 4 adet fotoğrafla katılabilecekler. '1.Torosların İncisi İbradı' Fotomaratonu'nda   Birinciye 2000 TL, İkinciye 1500 TL, Üçüncüye 1000 TL olmak üzere çeşitli dallarda toplamda 10.500 TL ödül verilecek. Akın Acar, Bülent Ülker, Cihan Karaca, Erdoğan Yılmaz, Masis Üşenmez, Seçkin Yenici ve Zehra Çöplü'den oluşan jürinin değerlendirmelerinin sonucunda ödül alan ve sergilemeye değer görülen eserler daha sonra Antalya, İstanbul, Ankara başta olmak üzere pek çok kentte sergilenerek fotoğraf severlerin beğenisine sunulacak.

 

İbradı'nın yeşil doğası ve görsel güzellikleri ile 'Torosların İncisi' ünvanını hakketiğine dikkat çeken İbradı Belediye Başkanı Av.Serkan Küçükkuru bu tabiat harikası yerleri tüm insanların görmesi gerektiğini vurgulayarak ' İbradı Belediyesi olarak düzenlediğimiz Fotomaratonda fotoğrafın görsel gücü ile bölgemizin tarihi ve turistik değerlerini birleştirerek bölgemizi insanlara tanıtmak istiyoruz. Bu organizasyonun diğer bir amacı da Fotoğraf Sanatına katkıda bulunarak sanatçıları İbradı halkı ile kaynaştırmaktır.'dedi. Başkan Küçükkuru seçilen fotoğrafların İbradı Belediyesi arşivinde yer alarak gelecek kuşaklara bırakılacak görsel bir bellek niteliği taşıyacağını da sözlerine ekledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı