Advert

Hayal atölyesinden sesli kütüphaneye

Manavgat Kültür ve Yaşam Derneği (MAYDER), Türkiye’nin en büyük sesli kütüphanesini oluşturmak için bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor.

Hayal atölyesinden sesli kütüphaneye
Bu içerik 80 kez okundu.
Advert

Görme engelliler yararına sesli kitaplar alarak, kütüphane oluşturmak için el emeği göz nuru eşyaları Hayal Atölyesi adı altında üreten MAYDER gönüllüleri, ürünlerini düzenlenecek kermeste sunmaya hazırlanıyor. Kermesten elde edilen gelir ile de görme engelliler yararına sesli kitap alınarak, sesli kütüphane oluşturulacak.

 

“Kitaplar konuşacak bizler susacağız”

 

 Konuyla ilgili açıklama yapan MAYDER Başkanı Ezgi Bahçealtı, “Bir hayalimiz var Akdeniz bölgesinin, hatta Türkiye’nin en büyük sesli kütüphanesini oluşturmak. Bunun için yola çıktık, görme engelli kardeşlerimiz için, engelleri kaldırmak için, karanlığı seslere, sesleri ışığa dönüştürmek için, kitaplar konuşacak bizler susacağız. Hayal atölyesi etkinliğimizle amacımız el emeği göz nuru umutlarımızı, neşemizi, azmimizi işleyip, yaratıcılığımızı konuşturduğumuz ürünlerimizle alacağımız sesli kitaplar. Evet, Manavgat, Türkiye’nin dört bir tarafına görme engelli kardeşlerimize ücretsiz kitap gönderebileceğimiz en büyük sesli kütüphane için yanımızda olan bize destek veren herkese şimdiden teşekkürler” dedi. 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası