Advert

LEYLA’NIN EVİ’NE KONUK OLDUK

Zülfü Livaneli’nin yazıp Nedim Saban’ın yönettiği Leyla’nın Evi adlı tiyatro oyunu Manavgat Belediyesi’nin organizasyonu ile AKM’de sahnelendi. Oyunu izlemek için gelen tiyatro severler AKM’de kısa süreli izdihamın yaşanmasına neden oldu.

LEYLA’NIN EVİ’NE KONUK OLDUK
Bu içerik 100 kez okundu.
Advert

YOĞUN İLGİ

 

Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi, Tiyatrokare’nin rekora koşan “Leyla’nın Evi” oyununa ev sahipliği yaptı. Zülfü Livaneli’nin eserinden Zeynep Avcı tarafından sahneye uyarlanan ve Nedim Saban’ın yönettiği oyunu izlemek için Manavgatlı tiyatro severler AKM’ye koştu. Oyun öncesinde salon tıklım tıklım doldu. Manavgat Belediyesi’nin organizasyonu ile kente getirilen oyunu ücretsiz olarak sahnelenmesi büyük ve önemli bir kültür sanat hizmeti olarak değerlendirildi. Bazı tiyatroseverler koltukların dolu olması nedeniyle oyunu yere oturarak izlemek zorunda kaldı.

 

ÜNLÜ SANATÇILAR

 

Celile Toyon, Ayça Varlıer, Ahmet Uz, Halim Ercan, Ömer Akgüllü, Dicle Alkan, Meral Asiltürk, Ethel Mulinas, Serdar Aydın ve İsmail Karaer’in sahnelediği oyun Manavgat halkından yoğun alkış aldı. 2 perdelik oyunda Boğaziçi’nde bir yalıda yaşarken, evi çeşitli hilelerle elinden alındıktan sonra Beyoğlu’nun arka sokaklarında bir rock şarkıcısıyla aynı evi paylaşmak durumunda kalan Leyla Hanım’ın trajikomik öyküsü anlatıldı. Oyun sonunda sanatçılara Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek teşekkür çiçeği takdim etti.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı