Advert

MANAVGAT'A '8 MART KADINLAR GÜNÜ' HEDİYESİ

Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde tiyatro rüzgârı devam ediyor.

MANAVGAT'A '8 MART KADINLAR GÜNÜ' HEDİYESİ
Bu içerik 88 kez okundu.
Advert

Manavgat AKM, tiyatro rüzgârlarının estiği ve birbirinden güzel güncel konuların sahnelendiği şu sıralar hafızada kalacak oyunuyla İstanbul jest Tiyatro kadrosunu dün akşam misafir etti.

Manavgatlı tiyatroseverler, 'Kadın İsterse' adlı müzikal komedi tiyatro oyununa büyük ilgi gösterdi.

Savaş Aykılıç'ın yazdığı, Müfit Kayacan'ın yönettiği, 'Kadın İsterse' adlı tiyatro, ünlü oyuncular, Zeynep Gülmez, Yusuf Atala, Nazlı Kar, Şevket Çapkınoğlu, Tuna Arman, Vural Buldu, Sezer Soykök'ü AKM'de, sevenleriyle buluşturdu
 

Eski antik ve mitolojik oyun içinde, günümüzdeki savaş, erkek-kadın ilişkisi, siyaset gibi konuları komik bir dille sahneleyen oyuncular, izleyenleri kahkahaya boğdu.

Oyunda, iktidar'ın gündeme gelen siyasi olaylarını, CHP'lilerin ağırlıkta olduğu Manavgat'lı seyircilere hatırlatmada bulunarak, dokundurmalarla aktaran oyuncular, alkışlarla desteklenerek büyük beğeni kazandı.

"Size göre isyan, bize göre Kurtuluş Mücadelesi! Size göre 'çapulculuk', bize göre 'karanlığa direniş' !
'Kadın İsterse' her şey değişir. Kadının gücü her şeyi değiştirebilir. Savaş yerine Barış getirebilir." sözleri hafızalarda yerini aldı.
 

2 perdelik muhteşem tiyatro oyunu, oyuncuların selam verdikten sonra gördükleri yoğun ilgi, onları da sevinç gözyaşlarına boğdu.
Kendilerine takdim edilen kırmızı karanfilleri seyircilere atarak sahneden alkışlarla uğurlandılar.


Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, tüm Manavgat halkını ve özellikle Manavgatlı kadınları oyunu izlemeye davet ederek onlara '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' hediyesini erkenden vermiş oldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası