Advert
Advert
Advert

"BACANAK Bİ BAK"

Ayhan Rüzgâr 'ın, "Bacanak Bi Bak" adlı stand-up gösterisi AKM'de Manavgat halkını gülmekten kırdı geçirdi.

Bu içerik 34 kez okundu.
Advert

Manavgat şivesiyle yaşanan yöresel durumları doğal bir anlatımla sahneye koyan Rüzgar’ın, olayları Mehmet Amca tiplemesi üstünden anlatması, herkesin kendisinden bi parça bulacağı komedi gösterisi, alkışlarla taçlandı.

Seyirciler Manavgat'ta böyle bir faaliyet olmasını alkışları ve kahkahalarıyla desteklerken, izleyenler arasında Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve Ünlü Tiyatro Oyuncusu Sümer Tilmaç'da vardı.

Gösteri esnasında sesi kapatılmamış, çalan telefonları ve sahne kenarında koşturan çocuklar ve ebeyvenlerine esprili bir dille uyarıda bulunan Rüzgâr’ın aslında tiyatro gösterilerinde telefonların kapatılmaması, konuşma, hareket, oyuncunun dikkati dağıtacağı için tiyatro adabını da hatırlatmış oldu.

Gösteri sonunda Sümer Tilmaç;  "Genç, yetenekli Ayhan arkadaşımızın, Manavgat'ta kendini yetiştirip, bu başarıyı sağlamasını takdir ediyorum ve bu ışığın yanmasına sebep olan biri var aramızda " dedi ve sahneye Şükrü Sözen'i davet etti.

Şükrü Sözen; "Manavgat'ta kültür ve sanat adına etkinliklerin düzenlenmesi için sahne yapılması fikrini bana aşılayan ilk kişi Sümer Tilmaç olmuştu. Onun fikirleriyle bugün burda olma şerefine nail olurken, yeni yeteneklere yol açacağımıza inanıyorum. Bugün bu salona bu kadar insan geldiyse yapılan hiç bir şey boşa gitmeyecek demektir. Ayhan arkadaşımızı hem kahkaha hem takdirle izledim, yöremizin halkını bu kadar güzel, doğal ve samimi anlatmak her yiğidin harcı değildir. Başarılarının devamını dilerim" dedi ve alkışlarla sahneden uğurlandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MANAVGAT BELEDİYESPOR LİRDERLİĞİNİ KORUDU
MANAVGAT BELEDİYESPOR LİRDERLİĞİNİ KORUDU
MANAVGAT DRAGON FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİ İLE SON BULDU
MANAVGAT DRAGON FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİ İLE SON BULDU